از ابتدا سال 2021 طی تحقیقات موسسات و شرکت های معماری ، بازسازی خانه ها و منازل رونق زیادی پیدا کرده کرده است و بسیاری از صاحبان خانه ها به دنبال راه هایی هستند که خانه های آنها متناسب با ترند های جدید و عکس های ژورنال اینترنتی باشد . زمانی که به راحتی خانه ها فروش و اجاره میرفت گذشته است و در حال حاضر اگر منزل قدیمی دارید باید بازسازی و نوسازی در آن صورت بگیرد.

در واقع نما و بخش داخلی منزل شما نشان دهنده اصالت شماست  . در حال حاضر بر طبق ترندهای سال جدید ،  بازسازی خانه باید براساس نقشه از پیش تعیین شده و ایجاد فضاهای مورد نیاز باشد ، برای مثال فضاهای اختصاصی برای اتاق کار باید وجود داشته باشد.

در صورت داشتن فضای بیرونی اختصاصی میتوانید آن را به سینما خانگی تبدیل کنید و در عین حال هنگام بازسازی منزل دیوار هایی برای ایجاد امنیت طراحی و اجرا کنید. افزایش نگرانی های مربوط به تقاضا و امنیت می تواند روند بازسازی را بسیار طولانی تر از قبل ایجاد کند.

در ادامه 5 پیشنهاد از ترندهای سال 2021 بازسازی خانه برای شما آورده شده است.

5 پیشنهاد کاربردی در بازسازی خانه

  1. فضاهای اختصاصی

در ابتدای سال 2020 ، بیشترین درخواست برای طراحی و بازسازی خانه ، مفهوم طراحی فضای باز بود ، اما اکنون در سال 2021 این موضوع تغییر پیدا است و ما با مجموعه ای متفاوت از مفاهیم طراحی خانه روبرو هستیم زیرا شرایط زندگی همگان تغییر کرده است.

 یک سال پیش (پیش از کرونا) ، به ندرت پیش می آمد که یکی از اعضای خانواده از خانه کار کند اما اکنون بدلیل کرونا و … بسیاری از اعضای خانواده مجبور به دور کاری هستند . اکنون نیاز به طراحی فضاهای اختصاصی بیش از پیش احساس میشود. اکنون خانواده ها به دلیل سر و صدا در فضا باز ، انجام کار برایشان دشوار بوده و خواهان بازسازی خانه خود برای طراحی فضاهای اختصاصی میباشند.

امسال اکثر مالکان منزل و خانه ها برای باز کردن فضا آزاد و اختصاصی ، دیوار های مشترک فضاهای خانه خود را تخریب کردند و با اجرای پارتیشن ها برای گوشه های استفاده نشده خانه ، فضاهای اختصاصی مدرنی ایجاد کردند که جزو ترندهای بازسازی خانه سال 2021 میباشد . برای بازسازی اتاق ها با حفظ جانمایی ، ارتباط بیشتری میان فضای سالن و اتاق ایجاد کردند. این می تواند به معنای اضافه کردن یک دفتر در خانه (home office) یا سینمای خانگی باشد ، به عنوان مثال ، یک گوشه بلااستفاده از خانه خود را تبدیل به فضایی کاربردی به عنوان قفسه و یا … میکنند.

  1. انتخاب رنگ داخلی پررنگ

برای افراد که دوست دارند همواره بر اساس مُد روز خانه ای مدرن ولی با هزینه کم داشته باشند و به دنبال راه های مقرون به صرفه برای دلپذیرتر کردن اتاق ها هستند ، ما پیشنهاد میکنیم تغییر رنگ اتاق به رنگ های تیره و پر رنگ را انتخاب نمایند . در این حالت یک لایه تازه رنگی را اضافه می توانید به دیوار خانه ها هنگام بازسازی خانه خود اضافه کنید . برای صاحبان خانه ،انتخاب رنگ های چشم نواز ، اولویت دارد زیرا باید رنگی باشد که در طول مدت چشم را خسته نکند و همچنین این یک روش جذاب کم هزینه برای افزودن عمق ، اشتیاق و شخصیت به یک اتاق بدون تخریب و بازسازی کامل آن باشد.

رنگ ابی پررنگ در طراحی داخلی خانه
  1. فضای کاری در خانه ( طراحی home office )

تا پیش از کرونا ، هیچکس انتظار نداشت که لازم باشد کار های اداری خود را از داخل خانه انجام بدهد . با این حال با شروع این پاندمی ، طراحی هوم آفیس بیش از پیش احساس میشد و در حال حاضر در 2021 صاحبان منازل سعی میکنند خانه با امکانات و مدرن داشته باشند . در بازسازی خانه مدرن ، هر فضایی که در زمانی فضای خالی بوده به بخشی کاربردی و با ارزش خانه تبدیل خواهد شد.

هیچ کس انتظار نداشت که از خانه به کار خود ادامه دهد تا از یک فصل به فصل دیگر گسترش یابد. با این حال ، ما اینجا هستیم و صاحبان خانه سعی می کنند بهترین کار را انجام دهند. هر چیزی که زمانی فضای خالی در شرف تبدیل شدن به با ارزش ترین گوشه و کنار خانه بود.

طراحی اتاق کار در خانه home office

گوشه های خانه ، زیرزمین ها و اتاق های خواب مهمان میتوانند به زیبایی به دفتر کار در خانه تبدیل می شوند ، قطعا با مشورت با شرکت بازسازی دژار و ارائه ایده ها و طرح های متفاوت ، براحتی میتوانید درباره این موضوع تصمیم گیری کنید .

  1. آشپزخانه های چند بخشی

در حال حاضر بدلیل آنکه بیرون غذا خوردن بسیار کم اتفاق می افتد پس نیاز به آشپزخانه های زیبا جزو اصلی ترین بخش های طراحی و بازسازی خانه میباشد. آشپزخانه های چند بخشی جزو جدیدترین ترند های 2021 طراحی داخلی میباشد که در ادامه درباره آن صحبت میکنیم.

طراحی آشپزخانه مدرن چندبخشی

وارد آشپزخانه های چند بخشی شوید. این روزها مردم خواهان فضاهای آشپزخانه هستند که به همه اجازه می دهد در فضا آن بدون هیچ نقطه اضافه استفاده نمایند. غالبا ، این به معنای ایجاد جزایر بزرگ برای پخت و پز است که به اندازه کافی بزرگ هستند و می توانند به طور همزمان آماده سازی ، برش و سرو یک نان را انجام دهند.

  1. فضای ذخیره سازی تحت پوشش و ایمن

یک مورد ضروری دیگر در بازسازی خانه ایجاد فضاهای امن داخل یا خارج (در صورت امکان) میباشد. بسیاری از وسایل ضروری وجود دارد که فضاهای عظیم را در خود جای داده و نیاز به مراقبت خوب دارند زیرا از موارد ضروری برای استفاده طولانی مدت و دارای ارزش در زندگی ما هستند ، بهترین استفاده از فضای خارج منزل شما ، افزودن گاراژهای فولادی پیش ساخته است. البته این بخش های ذخیره سازی میتواند در داخل خانه نیز طراحی و اجرا شود.

طراحی فضای ذخیره سازی و ایمن داخل دیوار

چرا باید بازسازی خانه را شروع کنید ؟

از زمانی که بشر برای اولین بار به نحوه ساخت خانه به عنوان پناهگاه پی برد ، همواره در طی زمان ، طراحان و معماران دوره های گذشته در پی بهبود آن بوده اند. به هر حال ، برعکس گذشته که خانه به عنوان پناهگاه هایی برای موارد اضطراری شدید استفاده می شدند تا ما را از خطر طوفان عظیم دور نگه دارند ، در حال حاضر آنها ساخته شده اند تا جایی برای زندگی ، محلی برای استراحت ، محلی برای خواب داشته باشیم. با داشتن خانه مدرن ، ما همچنین به دنبال مکانی برای اجتماع و غذا خوردن و تربیت فرزندان خود هستیم.

طراحی خانه ها باید بر اساس امکانات مورد نیاز خانواده ها و راحتی و آرامش باشد و در واقع سلیقه و شخصیت ما را نشان دهد. یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن این سلیقه و فراهم سازی امکانات مورد نیاز شما، بازسازی های خانه است تا خانه موجود به خانه ای مدرن و جذاب تبدیل شود که در واقع می خواهید در آن زندگی کنید.

خانه پس از اتمام بازسازی

مطمئناً هیچ چیز مانند مجموعه ای از بازسازی کامل خانه به این نتیجه نمی رسد. منظور ما از “کامل” این است که کل خانه از ابتدا دیزاین و طراحی ، تخریب و بازسازی میشود و تغییر شکل می یابد. اتاق خواب ، حمام ، آشپزخانه ، اتاق نشیمن و حتی اگر زیرزمین داشته باشید. در این حالت بازسازی ، خانه بطور اساسی تخریب شده و در ادامه بر اساس طراحی انجام شده ، نوسازی صورت میگیرد.

 این بازسازی خانه در حال تبدیل شدن به یک پروژه بسیار محبوب برای بسیاری از افراد است. با این وجود ، چه موقع زمان مناسب برای انجام این نوع بازسازی های دخیل است؟ در اینجا بهترین زمان برای انجام این نوع پروژه های بازسازی آورده شده است.

داخلی خانه در حین بازسازی

بهترین زمان برای شروع پروژه های بازسازی خانه

وقتی بازار مصالح آرامش نسبی برخودار باشد

شما حتی اگر قصد فروش خانه خود را ندارید قصد سرمایه گذاری روی خانه خود دارید بهترین گزینه بازسازی خانه است . به روزرسانی خانه ، به ویژه با مجموعه ای کامل از بازسازی ها ، ارزش ملک شما را چند برابر کرده و بها خانه را می افزاید. این ارزش ویژه در اصل بخشی از ارزش خالص شما بعد از بازسازی خانه ای است که شما مالک آن هستید.

 حال بهتر زمان بازسازی در ایران ، زمان آرامش نسبی بازار و ثابت شدن قیمت مصالح میباشد تا بتوانید مصالح مورد نیاز خود را در طول بازسازی با قیمت مناسب تهیه کنید و بر اساس پیش بینی های هزینه ای پیش بروید . همچنین دراین حالت بازار خرید نیز بهتر میباشد، به این معنی که اگر این بازسازی ها را با رشد بازار به پایان برسانید ، ده ها میلیون تومان ارزش افزوده خواهید داشت.

ارامش نسبی قیمت های مصالح بازار

وقتی قصد فروش خانه خود را دارید

همانطور که در بالا اشاره شد ، شما همچنین هنگام فروش خانه ، قیمت بالاتری را نسبت به خانه های هم رده خود پیشنهاد دهید . اگر مانند اوضاع سه ماهه اول سال 2021 در اوج رشد بازار قرار داشته باشیم ، در این صورت می توانید ده ها میلیون تومان به عنوان سود خالص از بازسازی کامل خانه در مقایسه با فروش در  بازار روند نزولی داشته باشید. نکته در مورد بازار این است که خانه شما با بسیاری دیگر برای فروش رقابت می کند. با این حال ، آنجاست که این بازسازی ها انجام می شود تا خانه شما با ظاهر و ویژگی های جدید خود را از بالا بالاتر ببرد.

وقتی میخواهید خانه رویایی خود را داشته باشید

اگر خانه که در آن زندگی میکنید بخواهید به منزلی رویایی و مدرن تغییر دهید اولین موضوع تامین هزینه های بازسازی خانه میباشد . اگرچه شما می خواهید از بازسازی تخصصی سود زیادی بدست آورید ، چه به عنوان ارزش افزوده و چه فروش خانه ، اما باید بدانید بازسازی خانه، پروژه ای ارزان نیست  و اینطور نیست که پیمانکار و شرکت طراحی و بازسازی قصد داشته باشند در حدس و گمان قیمت بازسازی خانه را به شما بدهند.

پس هنگام شروع پروژه ، پس از محاسبه هزینه بازسازی خانه شما ، باید بودجه مورد نیاز را تامین نمایید . چرا که هنگام شروع پروژه باید مصالح به سرعت تامین و بازسازی به سریعترین حالت ممکن به انجام برسید تا در صورتی که بخواهید در آن زندگی کنید به سرعت آماده شود.

بازسازی خانه به سبک مدرن

آیا در هنگام بازسازی میتوانیم در خانه بمانیم ؟

نکته ای که در مورد بازسازی خانه بصورت کامل وجود دارد این است که منظور آنها همان چیزی است که ضمنی است: کل خانه شما در حال بازسازی است. بنابراین ، به نظر نمی رسد که در اتاق خواب خود را بخوابید و به آشپزخانه خود دسترسی پیدا کنید ، در حالی که تیم بازسازی دستشویی و اتاق نشیمن شما را تخریب و بازسازی می کنند. در نهایت جواب این سوال خیر است ، احتمالاً مجبورید خانه را برای چند هفته یا شاید حتی بیش از یک ماه تخلیه کنید. بنابراین ، اگر زمان تعطیلات طولانی تری در پیش دارید یا برخی از برنامه های سفر را دارید ، این کاملاً با بازسازی خانه همخوانی دارد. به افراد حرفه ای اجازه دهید تا در حالی که شما در جای دیگری اقامت دارید ، عملیات ساخت و ساز را انجام دهند ، بنابراین می توانید به یک پروژه تکمیل شده بازگردید.

بازسازی خانه