شاید در اطرافیان شما این اتفاق افتاده که شخص هزینه های بسیار برای تعویض مبلمان خانه ، کاغذ دیواری ، کاشی و سرامیک ها ، سرویس بهداشتی و … کرده است اما در پایان کار میبینید که بعد از هزینه طراحی داخلی که پرداخت کرده است خانه اش هیچ شباهتی به دکوراسیون داخلی مُد روز و عکس های مورد نظرش ندارد و هیچ زیبایی در چیدمان وجود ندارد .

این نقطه عطفی است که صحبت از طراح داخلی حرفه ای به میان می آید ، در واقع طراح داخلی با داشتن تیم تخصصی بازسازی و دکوراسیون داخلی ، پس از طراحی تری دی داخلی که به کارفرما بر اساس خواسته های کارفرما ارائه میدهد پروژه را شروع میکند و تمام متریال های مورد نیاز و مصالح را برای شما فراهم کرده و تیم اجرایی و پیمان کاران را به ترتیب نقش وارد پروژه میکند. مبلمان و کابینت ها و دیگر موارد را میتوانید با مشاوره دقیق توسط شرکت دکوراسیون داخلی تهیه میکنید و در پایان پروژه با صرفه جویی در هزینه طراحی داخلی خانه ای به زیبایی عکس های ژورنال مجلات خواهید داشت.

حال در ادامه به بررسی لیست تعرفه در سال 1400 و برخی نکات اشاره میکنیم.

تعرفه طراحی دکوراسیون داخلی چقدر است ؟

به صورت کلی اگر بخواهیم هزینه طراحی داخلی را برای شما بیان کنیم میتوان بین 5-25 درصد تنخواه پروژه شما در نظر گرفت اما باید به این موضوع اشاره کنیم که قیمت گذاری بازسازی و طراحی داخلی  مثل قیمت اقلام خوراکی نمی توان عدد ثابتی در نظر گرفت و برای هر پروژه ای با توجه به سبک دکوراسیون داخلی و … متفاوت است.

به عنوان مثال در صورتی که تنها بخواهید دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی را تغییر دهید ، پس نیاز به نقشه تری دی و طراحی داخلی یک بخش از خانه خود هستید پس شرکت طراحی داخلی موظف است با دریافت هزینه طراحی این بخش ، به شما خدمات ارائه دهد.

نکته دیگری درباره قیمت طراحی داخلی مربوط به شرکت طراحی و اجرا میباشد ، قیمت طراحی با مجرب و اماتور بودن طراح کاملا ارتباط دقیقی دارد .

چرا باید در انتخاب طراح دقت کنیم ؟

شاید در ابتدا فکر کنید موضوع مهمی نیست و برای کم کردن هزینه طراحی به فردی آماتور بسپارید اما عقل سلیم حکم میکند که با توجه به هزینه های بالای خرید متریال ها و مصالح در طراحی دکوراسیون داخلی سپردن طراحی به یک شرکت طراحی داخلی به شما کمک میکند تا علاوه بر کم کردن هزینه ها ، فضای داخلی و دکوراسیون داخلی خانه ایده آل خود را داشته باشید.

در ادامه به برخی از مزایا شرکت طراحی داخلی اشاره میکنیم:

 1. صرفه جویی و پرهیز از هزینه های اضافی
 2. طراحی و اجرا پروژه دکوراسیون داخلی در کمترین زمان
 3. امنیت منزل و پروژه شما حفظ میشود
 4. طرف حساب پیمانکاران شرکت میباشند و شما میتوانید در آرامش کامل روند پروژه را مشاهده کنید

چه سبک و متریالی مناسب شماست؟

در ابتدا طی جلسات مشاوره ای با کارفرما باید سبک طراحی داخلی خانه تعیین شود . سبک های دکوراسیون داخلی به صورت کلی به 2 تیپ دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون داخلی کلاسیک تفکیک میشوند .

سبک کلاسیک که طرفداران خاص خود را دارد به نوعی همان دکوراسیون داخلی لوکس محسوب میشود و طراح با استفاده از متریال های مرغوب و سنگ های مرمر و … به طراحی داخلی میپردازد . بالاترین هزینه طراحی داخلی مربوط به سبک کلاسیک طراحی داخلی میباشد . یکی از دلایل بالا بودن این نوع سبک ، افزایش قیمت سنگ ها و مبلمان کلاسیک در سال 1400 میباشد.

سبک دیگر مورد بحث دکوراسیون داخلی مدرن میباشد که عموما مورد استفاده قرار میگیرد و هزینه طراحی داخلی کمتری نسبت به سبک قبلی دارد . متریال عمومی مورد استفاده شیشه و بتن و سیمان سفید میباشد . سبک مدرن به شدت پرطرفدار بوده و در طراحی ویلا مدرن و خانه های مدرن بیشترین کارایی را داشته و هیچگاه قدیمی نمی شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن مدرن

در نهایت انتخاب متریال کاملا بستگی به سبک طراحی انتخاب شما برای فضای داخلی دارد و تعرفه طراحی داخلی بر این اساس تعیین میشود . در سبک لوکس ( کلاسیک ) باید در نظر داشته باشید اگر تمامی متریال و لوازم در کشور خودمان موجود باشد درصد تعرفه طراحی در حدود 5-15 تعیین میشود و در صورتی که بخواهید از متریال های خاص و ایتالیایی استفاده کنید این تعرفه ها بالاتر نیز می روند.

افزایش قیمت طراحی داخلی در سال 1400 وجود دارد ؟

عوامل بسیاری در تعیین قیمت طراحی وجود دارند و همه سال ها بدلیل تورم افزایشی قیمت ها در کشور ایران میتوان گفت افزایش قیمت طراحی داخلی سال 1400 وجود دارد . ولی در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا و رکود بازار پیمانکاران ، هزینه های خدماتی ساعتی کارگران و … افزایش چشم گیری را شامل نشوند و یا حتی ثابت بمانند.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تعرفه اجرا و دکوراسیون داخلی میتوان به تعداد کارهای خدماتی مانند نصاب سرویس بهداشتی ، نصب کاغذ دیواری و … اشاره داشت . علاوه بر این موضوع انتخاب متریال در هزینه کار خدماتی تاثیرگذار است مثلا در نصب سرویس بهداشتی خارجی ، نصاب اجرت بیشتری دریافت میکند.

از طرف دیگر یکی از عوامل موثر بر هزینه طراحی داخلی ، حجم و متراژ خانه برای طراحی داخلی می باشد.

اینفوگرافی نسبت های هزینه طراحی داخلی در 3 سال اخیر

لیست تعرفه طراحی داخلی

در برخی موارد ، خانه بدلیل فرسوده بودن نیاز به بازسازی و نوسازی دارد و پس از آن باید طراحی داخلی صورت بگیرد که در این موارد هزینه طراحی داخلی به ازای هربخش جداگانه محاسبه میشود. بازسازی ساختمان قدیمی نیز باید توسط تیم اجرایی صورت گیرد. در ادامه لیست تعرفه برخی از بخش های طراحی داخلی را برای شما آماده کرده ایم  .

*توجه کنید این قیمت ها برای هر پروژه میتواند کمتر یا بیشتر شوند.

*قیمت ها بر اساس هزارتومان و مترمربع میباشند.

 • طراحی داخلی و ارائه رندرهای تری دی اختصاصی: 30-70
 • طراحی پارکینگ و جانمایی : 5-30
 • طراحی نما ساختمان و ارائه رندرهای طراحی نما : 10-50
 • نورپردازی خارجی : 5-20
 • مدیریت پروژه : 10% کل هزینه برآورد شده پروژه طراحی داخلی

انواع نمونه قرارداد های طراحی داخلی

به چندین شیوه مختلف کارفرما میتواند بر حسب خواسته خود ، با شرکت طراحی داخلی قرارداد بسته و پروژه خود را شروع کند . در اینجا چند نمونه قرارداد را برای شما بیان میکنیم:

 • ساعتی : در صورتی که کارفرما نقشه و رندرهای فضا را داشته باشد میتواند با پیمانکار قرارداد بسته که در این حالت بر اساس ساعت کارکرد کارگران هزینه پرداخت میشود.
 • درصدی : معمول ترین حالت قرارداد طراحی داخلی میباشد که هزینه طراح داخلی و اجرا پروژه بر اساس درصد مشخصی از کل هزینه برآورد شده برای پروژه دریافت میشود.
 • مترمربع : در این حالت به ازای هر مترمربع فضای داخلی ، طراحان دستمزد دریافت میکنند.

جمع بندی

در نهایت به شما توصیه میکنیم برای داشتن دکوراسیون داخلی ایده آل و کاهش هزینه های اضافی در بخش طراحی و اجرا ، با شرکت طراحی دکوراسیون داخلی دژار تماس حاصل فرمائید تا مشاوره تخصصی در این باره ، در کمترین زمان ممکن پروژه شما طراحی و اجرا شود.ما در تمامی مراحل مشاوره، تعیین هزینه طراحی داخلی ، طراحی و اجرا شما را یاری میکنیم.

دفتر دژار : 02126458051