لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

مقدمه

امروزه فروشگاه‌ ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین کم شدن فروش، نیازمند طراحی دکوراسیون داخلی فوق‌ العاده‌ای می‌ باشد چرا که طراحی دکوراسیون فروشگاه خود یکی از عوامل بسیار مهم از منظر روان‌ شناسی در بخش فروش می‌ باشد. بر همین اساس یک فروشگاه می‌ بایست طراحی دکوراسیون فوق‌ العاده‌ای را برای خود رقم بزند و بر اساس آن است که می‌ تواند بر روی مشتری تأثیر بگذارد. نکته‌ای که شایان ذکر است تنها راه فروش فروشگاه ها، دکوراسیون داخلی نمی‌ باشد اما طراحی داخلی مغازه خود از عوامل بسیار مهم در فروش آن بشمار می‌ رود.

شاید شما هم برایتان سوال شده باشد که چه نوع دکوراسیونی برای فروشگاه خود طراحی کنید؟ یا این‌ که طراحی دکوراسیون فروشگاه چه ویژگی‌ هایی باید داشته باشد؟ و سوالات این مدلی دیگری که ممکن است ذهن هر شخصی که می‌ خواهد تغییرات معماری در فروشگاه خود انجام دهد یا می‌ خواهد فروشگاهی را راه‌ اندازی کند ایجاد شود. با توجه به این موضوع و دغدغه‌ مندی مجموعه طراحی معماری دژار نسبت‌ به سوالات و مشکلات مردم در این بخش، مشاورین و متخصصین معماری دژار تصمیم دارند تا هر آن‌ چه که در خصوص طراحی دکوراسیون فروشگاه وجود دارد و نکاتی که شما می‌ بایست با آن‌ ها آشنایی داشته باشید را برایتان شرح دهند. به‌ همین دلیل توصیه می‌ شود تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

طراحی داخلی مطب دندان پزشکی

 نکات طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه

 نکات طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه

همون‌ طور که گفته شد یکی از عوامل بسیار مهم در قدرت فروش، طراحی دکوراسیون فروشگاه می‌ باشد حال این طراحی دکوراسیون فروشگاه باید چگونه صورت پذیرد تا بتواند تأثیر قابل‌ توجهی در فروش را برای ما به ارمغان بیاورد؟

اولین ویژگی که در طراحی دکوراسیون فروشگاه مغازه باید به آن توجه شود ویترین می‌ باشد. ویترین‌ ها عامل جذب مشتری به داخل مغازه هستند. بنابراین بسیار مهم است که به چه صورت باید ویترین‌ ها طراحی شوند.

دومین نکته در طراحی دکوراسیون فروشگاه، ورودی‌ ها می‌ باشد. زیرا ورودی‌ ها هستند که نشان‌ دهنده و دعوت کننده مشتری بشمار می‌ روند. بنابراین در بخش ورودی فروشگاه می‌ بایست از نورپردازی‌ های خاص و همچنین از رنگ‌ ها و تبلیغات خاص بهره ببرید زیرا این موارد هستند که فروشگاه شما را در ذهن مشتری جای‌ گذاری کرده و باعث می‌ شوند تا همیشه مشتری شما را در ذهن خود داشته باشد.

 

چیدمان محصولات در دکوراسیون داخلی مغازه

سومین نکته در طراحی دکوراسیون فروشگاه مربوط به چیدمان محصولات می‌ باشد. به‌ همین دلیل شما می‌ بایست محصولات خاص و پر طرف‌ دار خود را بیشتر در معرض دید قرار داده و محصولات کم‌ فروش را در طبقه‌ های پایین‌ تر می‌ توانید جای‌گذاری کنید. همچنین تفکیک بندی محصولات و دسته‌ بندی آن‌ ها به شما کمک می‌ کند تا مشتری بتواند محصول مد نظر خود را سریع‌ تر انتخاب کرده و فروش بهتری را برای شما رقم بزند.

چهارمین نکته در طراحی دکوراسیون فروشگاه توجه به دکوراسیون دیوار سمت راست می‌ باشد. زیرا از این دیوار به‌ عنوان دیوار قدرت یاد می‌ شود و خریداران و مشتریانی که وارد مغازه می‌ شوند اولین بخشی که نگاه آن‌ ها را به خود جذب می‌ کند سمت راست فروشگاه می‌ باشد به‌ همین دلیل توجه به این بخش از فروشگاه بسیار حائز اهمیت می‌ باشد.

طراحی داخلی رستوران

تمرکز بر ردیوار سمت را در دکوراسیون داخلی فروشگاه

 

نکته بعدی توجه به مسیر حرکت مشتری و مشخص کردن بخش‌ های استراتژیک فروشگاه می‌ باشد. به‌ همین دلیل شما می‌ بایست همیشه مسیری که گردش آن به سمت راست باشد را برای مشتری رقم بزنید و همچنین بخش‌ های استراتژیک فروشگاه را شناسایی کرده و از محصولات خاص خود در آن بخش استفاده  کنین که هم بتوانید مشتری را برای مدتی در فروشگاه نگه دارید و علاوه‌ بر آن فروش محصولات را نیز افزایش دهید.

توجه داشته باشید که اگر شما بیشترین تنوع و بالا ترین کیفیت را برای مشتریان خود ارائه دهید ولی فروشگاه شما شلوغ باشد و به مشتری و خریدار اجازه ندهد که بتوانند انتخاب خود را انجام دهند شما فروش بسیار پایینی را تجربه خواهید کرد. به‌ همین دلیل توصیه می‌ شود در طراحی دکوراسیون فروشگاه خود حتماً به میزان محصولات توجه شده و همچنین هرچه دکور شلوغ‌ تر باشد فروش نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

 ویژگی های طراحی داخلی مغازه

 ویژگی های طراحی داخلی مغازه

برای این‌ که ما بتوانیم یک دکوراسیون فوق‌ العاده برای فروشگاه خود طراحی کنیم می‌ بایست اصول و قواعد بالا را در نظر بگیریم. حال یکسری ویژگی‌ ها می‌ باشد که باید برای قبل‌ از  این‌ که ما به طراحی دکوراسیون فروشگاه بپردازیم باید آن‌ ها را مد نظر قرار دهیم و بر اساس آن‌ ها طراحی دکوراسیون داخلی مغازه را انجام دهیم.

اولین مورد توجه به مساحت فروشگاه می‌ باشد. خب این مورد بسیار حائز اهمیت است. زیرا ما باید بدانیم که با چه نوع مغازه‌ یا فروشگاهی مواجه هستیم. در عین حال توجه به نوع محصولی که در فروشگاه عرضه می‌ شود نیز بسیار حائز اهمیت است و دکور می‌ بایست بر اساس نوع محصول طراحی شود زمانی‌ که ما نوع محصول و مساحت و متراژ مغازه یا فروشگاه خود را مشخص کردیم حال می‌ توانیم انواع کمد دیواری، ویترین، قفس، پارتیشن بندی ها، نوع آینه‌ کاری و نور پردازی را مشخص کرده و در نهایت طراحی فوق‌ العاده‌ای را رقم بزنیم.

 توجه به رنگ‌ ها از آن جهت اهمیت دارد که تأثیری روانی بر مشتری می‌ گذارد به‌ همین دلیل می‌ بایست شما ابتدا نوع مشتری و مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید یعنی اگر اکثریت مشتریان شما جوانان می‌ باشند می‌ توانید از رنگ‌ های خنثی، شاداب و پر انرژی استفاده کنید مانند رنگ‌ های آبی، قرمز، سبز، سفید و مشکی و همچنین اگر مشتریان شما افراد سن بالا هستند شما می‌ بایست از رنگ‌ های ملایم و کم‌ رنگ مانند آبی آسمانی، کرمی، خاکستری و سفید استفاده کنید و این‌چنین انتخاب‌ هایی می‌ تواند تأثیر بسیار مهمی در فروش و یافتن مشتریان هدف داشته باشد.


همچنین یک نکته‌ ای برای فروش اجناس لوکس برایتان مطرح کنم آن‌ هم توجه به رنگ‌ ها است. رنگ‌ های شاین و رنگ‌ هایی مانند سورمه‌ ای و همچنین دکوراسیون هایی مانند سبک مدرن می‌ تواند تأثیر قابل‌ توجهی در فروش اجناس لوکس داشته باشد.


حال که بحث از سبک مدرن شد بهتر است بدانید که ما چندین سبک در طراحی دکوراسیون داخلی داریم که امروز سبک مدرن بسیار رواج یافته است. اما دیگر سبک‌ هایی مانند سبک‌ های کلاسیک، مینی‌ مال و نئو کلاسیک نیز وجود دارند که براساس آن‌ ها می‌ توانید دکوراسیون داخلی فروشگاه خود را طراحی کنید. سبک کلاسیک نیز از جمله سبک‌ های فوق‌ العاده و بسیار تأثیر گذار در فروش اجناس مخصوصاً اجناس لوکس و لاکچری می‌ باشد.

طراحی داخلی کافه

 

سبک مدرن در طراحی داخلی فروشگا

 سخن پایانی

مجموعه دژار در این مطلب سعی کرده‌ است کلیاتی که مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه می‌ شود و تأثیراتی که می‌ تواند طراحی داخلی مغازه شما بر روی مشتریان بگذارد و ایده‌ ها و مطالبی را مطرح کند. اگر به‌ دنبال یک تیم حرفه‌ ای و مجرب در حوزه طراحی معماری و دکوراسیون داخلی فروشگاه هستید و یا می‌ خواهید طراحی دکوراسیون داخلی برای مغازه یا فروشگاه خود انجام دهید و نمی‌ دانید که از کجا باید شروع کنید می‌ توانید ابتدا با مشاوران مجموعه دژار به‌ صورت کاملاً رایگان مشورت نموده و در صورت نیاز طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه خود را به مجموعه دژار واگذار کنید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]