لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه

امروزه سبک کلاسیک یکی از سبک‌ های پر طرفدار در طراحی داخلی می‌ باشد. طراحی داخلی کلاسیک از جمله سبک‌ های با ابهت و با کلاس و همچنین لاکچری در ساختمان‌ سازی و مخصوصاً در منازل شمرده می‌ شود.

طراحی داخلی کلاسیک جلال و جبروت خاصی را به بنا بخشیده و همچنین نشان‌ دهنده رنگ گرم و طبیعی می‌ باشد به‌ همین دلیل حس اعتماد و امنیت را در انسان بر می‌ انگیزد.

سبک کلاسیک از آن دسته سبک‌ های طراحی داخلی منازل شناخته می‌ شود که همه افراد کم‌ تر آشنایی با آن دارند و می‌ دانند که ترکیب مبلمان سلطنتی و آنتیک و همچنین وجود دیوار های پتینه شده با گچ‌بری‌ های بر جسته و آینه‌ کاری‌ های خاص بر روی دیوار ها از ویژگی‌ های این سبک می‌ باشد.

مجموعه دژار از بزرگ‌ ترین طراحان و اجرا کنندگان سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی می‌ باشد. اگر شما می‌ خواهید که اطلاعاتی در حوزه دکوراسیون داخلی کلاسیک داشته باشید و با طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک آشنا شوید پیشنهاد می‌ شود این مطلب را تا انتها مطالعه کنید زیرا در این مطلب به تمام جزئیات طراحی کلاسیک داخلی پرداخت می‌ شود.

 دکوراسیون داخلی کلاسیک

 دکوراسیون داخلی کلاسیک

بی‌ شک با ساختمان‌ هایی که دارای نما های سنگی که با عنوان نمای رومی یا یونانی شناخته می‌ شوند مواجه شده‌ اید به این نوع سبک کلاسیک یا غربی نیز گفته می‌ شود. سبک کلاسیک به سبکی تقارن یافته نیز گفته می‌ شود که در این نوع سبک همه اجزای تشکیل‌ دهنده و المان‌ های داخلی در طراحی دکوراسیون می‌ بایست قرینه باشد و این قرینگی از ویژگی‌ های شاخص سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می‌ شود.

با بازسازی کلاسیک خانه بیشتر آشنا شوید.

 ویژگی ها طراحی داخلی کلاسیک

 ویژگی ها طراحی داخلی کلاسیک

همان طور که گفته شد سبک کلاسیک از جمله سبک‌ های سنگین، با ابهت و دارای حس امنیت و اعتماد می‌ باشد به‌ همین دلیل سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک از جمله سبک‌ های پر طرفدار شناخته می‌ شود در ادامه دیگر ویژگی‌ های طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک را با هم بررسی می‌ کنیم.

سنگ از جمله متریال اصلی دکوراسیون داخلی می‌ باشد. همچنین وجود رنگ روشن در این سبک از دکوراسیون داخلی و همچنین در ها و پنجره‌ ها با فرم مستطیل‌ شکل و وجود شومینه‌ های سنگی از ویژگی‌ های این سبک شمرده می‌ شود. ستون‌ ها و سر ستون‌ ها در این سبک به‌ ترتیب از سنگ مرمر و گچ‌ بری‌ های فوق بر جسته و یونیک طراحی و ساخته می‌ شوند. همچنین دیوار های موجود در این نوع سبک پوششی از پارچه یا قاب‌ های مستطیل شکل و یا با گچ‌ بری‌ ها تزیین می‌ شوند.

از دیگر ویژگی‌ ها در طراحی دکوراسیون داخلی با سبک کلاسیک استفاده از کف‌ پوش های پارکت در بعضی از مناطق ساختمان قابل استفاده می‌ باشد و همچنین بخش‌ های دیگری مانند حمام، آشپزخانه و اتاق نشیمن نیز می‌ توانند از کف‌ پوش‌ های سنگی مانند سنگ مرمر یا از سنگ کاشی برای ساخت آن استفاده کنند.

تا این‌جای مبحث با ویژگی‌ های طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک آشنا شدیم. در ادامه به‌ صورت تخصصی‌ تر بخش‌ های مختلف یک ساختمان که می‌ بایست با این نوع سبک طراحی شوند را به‌ صورت تخصصی تشریح خواهیم کرد.

 طراحی داخلی کلاسیک هال و پذیرایی

 طراحی داخلی کلاسیک هال و پذیرایی

هال و پذیرایی از جمله بخش‌ های مهم در طراحی داخلی سبک کلاسیک شناخته می‌ شوند زیرا این بخش از خانه بیش‌ از هر بخش دیگر در معرض دید قرار دارد. به‌ همین دلیل این بخش می‌ بایست به‌ صورت کامل و دقیق طراحی‌ شده و همچنین ویژگی‌ های خاصی در آن رعایت گردد که در ادامه آن‌ ها را مطرح می‌ کنیم.

اولین نکته‌ ای که در طراحی هال و پذیرایی در سبک کلاسیک باید رعایت گردد تونالیته های رنگی و ترکیبات رنگی می‌ باشند. در این سبک بیشتر از رنگ‌ های کرم، قهوه‌ای، طلایی و یا به‌ طور کلی رنگ‌ های گرم و ملایم بیشتر استفاده می‌ شود. که این رنگ‌ بندی نه‌ تنها در دیوار ها و سقف بلکه در المان‌ های تشکیل‌ دهنده مانند مبلمان و میز ها نیز می‌ بایست رعایت شود.

دومین نکته در طراحی سبک کلاسیک هال و پذیرایی استفاده از المان‌ های مختلف می‌ باشد که می‌ توانید از انواع مجسمه‌ های گچی و سنگی و همچنین از انواع نقاشی‌ ها و تابلو فرش‌ ها و نیز از انواع ابزار آلات موسیقی و آباژور ها برای هر چه زیبا تر کردن هال و پذیرایی استفاده کنید. همچنین وجود فرش از نکات بسیار حساس در طراحی داخلی کلاسیک می‌ باشد. زیرا زیبایی و جلال را بیشتر  در طراحی داخلی نشان می دهد. همچنین اگر از فرش‌ های دست‌ بافت و یا فرش‌ های ریز بافت که دارای طرح‌ های پر کار و شلوغ هستند نیز استفاده کنید بسیار طراحی دل‌ نشینی را برای هال و پذیرایی خود خواهید داشت.

نور پردازی‌ ها نیز در طراحی هال و پذیرایی با سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت می‌ باشد. معمولاً نور پردازی‌ ها در این نوع سبک در پشت گچ‌ بری‌ ها و یا با عنوان نور پردازی مخفی شناخته می‌ شوند. همچنین شما می‌ توانید از لوستر های لوکس و کلاسیک برای تأمین نور لازم مورد نیاز برای هال و پذیرایی استفاده لازم را ببرید. که نه‌ تنها زیبایی را به محیط هال و پذیرایی بخشیده بلکه نور را نیز به میزان کافی تأمین می‌ کند.

 طراحی کلاسیک آشپزخانه

 طراحی کلاسیک آشپزخانه

آشپزخانه‌ های سبک کلاسیک از فضا های در ارتباط با محیط هال و پذیرایی می‌ باشند. بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌ های کلاسیک باید به‌ گونه‌ ای انجام شود که آن شیک بودن، با وقار بودند و آن شکوه و عظمت سبک کلاسیک را به‌ خوبی به نمایش بگذارد.

برای‌ اینکه شما بتوانید یک آشپزخانه با طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک با ویژگی‌ های نام‌ برده داشته باشید ابتدا باید ویژگی‌ هایی را مد نظر قرار دهید.

اولین نکته‌ ای که در طراحی دکوراسیون داخلی آشپز خانه کلاسیک می‌ بایست مورد توجه قرار گیرد. توجه به تناژ رنگی مورد استفاده در این آشپزخانه می‌ باشد. از جمله رنگ هایی که شما می‌ توانید در سبک کلاسیک از آن‌ ها بهره کافی را ببرید می‌ توان به رنگ‌ های خنثی ایی چون سفید، مشکی، خاکستری، کرم، طوسی و حتی قهوه‌ ای اشاره کرد.

بحث بعدی که در طراحی دکوراسیون داخلی حائز اهمیت می‌ باشد استفاده از کابینت های لوکس و لاکچری می‌ باشد. به‌ گونه‌ ای که شما می‌ بایست از کابینت‌ های چوبی در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک استفاده کافی را برده به‌ خصوص کابینت‌ های چوبی که بر روی آن‌ ها منبت کاری شده و دارای طرح‌ های برجسته می‌ باشند می‌ توانند زیبایی منحصر به‌ فردی را به آشپزخانه کلاسیک شما ببخشند.

 طراحی اتاق خواب با سبک کلاسیک

 طراحی اتاق خواب با سبک کلاسیک

اتاق‌ خواب یکی از بخش‌ های بسیار مهم در طراحی داخلی منزل با سبک کلاسیک شمرده می‌ شود چرا که انسان بیش‌ از یک‌ سوم عمر خود را در این محیط می‌ گذراند و اتاق‌ خواب محیطی است برای ایجاد آرامش و فرار از دغدغه‌ ها. به‌ همین دلیل نیاز است تا اطاق خواب با شرایطی ایجاد شود تا انسان بتواند راحت‌ ترین خواب را تجربه کند. حال با توجه به این موارد سبک کلاسیک نیز توانسته است با طراحی شیک و کاربردی که برای اتاق‌ خواب در نظر گرفته شرایط ویژه‌ ای را برای مصرف‌ کننده به‌ همراه داشته باشد.

اولین موردی که در طراحی اتاق‌ خواب با سبک کلاسیک باید مورد توجه بگیرد، توجه به رنگ‌ ها است. رنگ‌ هایی که در اتاق خواب‌ هایی با سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌ گیرد باید رنگ‌ های گرم مانند کرمی تیره و یا قهوه‌ ای کم‌ رنگ باشد و همچنین ترکیب رنگ سفید نیز مناسب برای اتاق هایی با سبک کلاسیک می‌ باشد.

دومین نکته ویژه و حائز اهمیت در طراحی اتاق‌ خواب با سبک کلاسیک استفاده از تخت‌ خواب، کشو ها و کمد های چوبی و منبت‌ کاری شده و از لحاظ رنگی در ارتباط با محیط می‌ باشد که باید به آن‌ ها توجه شود. نکته بعدی در خصوص کف‌ پوش ها می‌ باشد که بهترین استفاده برای کف‌ پوش‌ های اتاق‌ خواب، پارکت ها یا چوب‌ ها می‌ باشد. هر چند که می‌ توانید از سنگ و سرامیک نیز برای کف پوش ها بهره کافی را ببرید.

طراحی سرویس بهداشتی و حمام با سبک کلاسیک

طراحی سرویس بهداشتی و حمام با سبک کلاسیک

طراحی سرویس بهداشتی و حمام با سبک کلاسیک از آن‌ جایی حائز اهمیت می‌ شود که اگر نکاتی که می‌ بایست در طراحی این بخش‌  رعایت شود، رعایت نشود می‌ تواند خسارت‌ های جبران‌ ناپذیری را برای ساکنان ساختمان به‌ همراه داشته باشد.

از لحاظ ظاهری معمولاً داخل حمام‌ ها از وام‌ های بزرگ، دیوار های آینه‌ ای و همچنین از کف‌ پوش‌ های سنگی استفاده می‌ شود و معمولاً اتصالات، لوله‌ ها و ابزار آلات مورد نیاز برای داخل حمام‌ های با سبک کلاسیک از جنس برنج یا استیل رنگ طلایی می باشد.

به‌ طور کلی رنگ‌ هایی که ما می‌ توانیم در سبک کلاسیک برای سرویس بهداشتی استفاده کنیم می‌ توان به رنگ‌ هایی چون طوسی، طلایی، خاکستری، صدفی و زیتونی اشاره کرد.

سرویس بهداشتی با سبک کلاسیک

 در نهایت

مجموعه دژار، یکی از بزرگ‌ ترین مراکز فعال در حوزه طراحی معماری در ایران می‌ باشد که مفتخر به تجربه و رزومه‌ی کاری خود است. در این بخش مشاورین مجموعه دژار سعی کرده‌اند تا کلیات و نیاز های شما را در خصوص طراحی داخلی کلاسیک مطرح کنند. اما بی‌ شک هر آن‌ چه در این مطلب گفته شد کلیاتی بیش نیست و طراحی داخلی با سبک کلاسیک نیازمند دانش و علم مختص به خود می‌ باشد که در نهایت منجر می‌ شود تا شما طراحی داخلی منحصر به‌ فردی با سبک کلاسیک داشته باشید.

اگر به‌ دنبال تیمی مجرب در حوزه طراحی داخلی کلاسیک هستید و یا می‌ خواهید برای ساختمان خود چه به‌ صورت باز سازی و چه به‌ صورت ساخت از صفر طراحی انجام دهید می‌ توانید ابتدا با مشاوره رایگان از مجموعه متخصصین طراحی معماری دژار استفاده کرده و سپس نسبت‌ به طراحی معماری خود با سبک کلاسیک خود بپردازید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]