لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه

طراحی داخلی کافه، بیشتر از هر پروژه دیگری نیازمند بررسی بازار هدف و نیاز های مشتریان می‌ باشد. در این حوزه، طراحی منحصر به‌ فرد و متفاوت می‌ تواند به‌ همراه تجربه خوب که برای مشتریان ایجاد می‌ کند نیاز های آنان را نیز برطرف کند. به‌ همین دلیل طراحی داخلی کافه باید با توجه به موضوع و هدف انجام شود. باید در نظر داشت که کافه محیطی است که  مردم در آن به‌ دنبال تفریح و گفتگوی دوستانه می‌ باشد بنابراین راحتی، شیکی و جذابیت باید در طراحی داخلی کافه مورد توجه قرار بگیرد. همچنین باید به‌ دقت به اندازه‌ی کافی نور و فضای باز برای مشتریان توجه شود. باید به چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی کافه نیز توجه شود تا یک فضای خوشایند برای مشتریان خلق شود. در این مقاله به بررسی چگونگی طراحی داخلی کافه و اصول طراحی داخلی برای کافه‌ ها پرداخته می‌ شود. بنابراین توصیه می‌ شود تا انتهای این مطلب با مجموعه دژار همراه باشید.

 10 اصل در طراحی داخلی کافه

 10 اصل در طراحی داخلی کافه

در طراحی داخلی کافه ها ۱۰ اصل باید مورد توجه قرار بگیرد که در ادامه یکایک آن‌ ها را با توضیحاتشان شرح می‌ دهیم.

۱- هدف و مخاطب: ابتدا باید هدف از طراحی داخلی کافه را مشخص گردیده و این‌ که آیا می‌ خواهید کافه را برای جذب جوانان طراحی کنید یا برای جذب خانواده‌ ها و توریست‌ ها؟ براساس مخاطبان مورد نظر خود باید طراحی داخلی کافه را شکل دهید.

۲- فضای باز: در طراحی داخلی کافه، فضای باز بسیار مهم است. یک فضای باز و زیبا و دل‌ نشین می‌ تواند محیطی دوست‌ داشتنی را برای مشتریان فراهم کند.

۳- رنگ‌ ها: رنگ‌ ها بسیار مهم در طراحی داخلی کافه ها می‌ باشند. رنگ‌ های آرام و دل‌ نشین محیطی آرامش‌ بخش و دوست‌ داشتنی را برای مشتریان ایجاد می‌ کند.

۴- نورپردازی: نورپردازی نیز در طراحی داخلی کافه بسیار مهم شمرده می‌ شود. نورپردازی مناسب می‌ تواند محیطی دل‌ نشین و دوست‌ داشتنی را ایجاد کند.

۵- میز و صندلی: میز و صندلی‌ های مناسب می‌ توانند محیطی راحت و دوست‌داشتنی را ایجاد کرده و حتی فضایی محیط را نیز زیباتر کنند. و همچنین عملکرد بسیار قابل‌ قبولی در زیبایی محیط کافه دارند.

۶- بخش‌ های مختلف: در طراحی داخلی کافه، توجه به بخش‌ های مختلف کافه (بوفه، محل بازی کودکان، پذیرش و غیره) می‌ تواند فضا های متنوع و دوست‌ داشتنی و مشتری پسند را فراهم کند.

طراحی داخلی رستوران

۷- دکوراسیون: دکوراسیون از عوامل بسیار مهم در طراحی داخلی کافه‌ ها شمرده می‌ شود زیرا دکوراسیون مناسب می‌ تواند محیط زیبا و دل‌نشین را برای مشتری ایجاد کرده و هم چنین شما می‌ توانید از طریق دکوراسیون، نوع شخصیت و احساسات کافه خود را القا کرده و همچنین دکوراسیون ها می‌ توانند از مؤثر ترین روش‌ ها برای ابراز عملکرد و ویژگی‌ های کافه باشند.

۸- تزیینات: تزئیناتی مانند گلدان‌ ها، قاب تصاویر و جلوه‌ های دیگر می‌ توانند در دل‌ نشین‌ تر کردن و زیباتر کردن فضا مؤثر واقع شوند.

۹- حفظ تمیزی: در طراحی داخلی کافه باید به بهداشت و تمیزی محیط کافه بسیار توجه شود زیرا محیط تمیز و بهداشتی هم می‌ تواند مشتری پسند باشد و هم می‌ تواند علاقه‌ی مشتریان را به محیط  را چند برابر کند. همچنین در طراحی داخلی کافه باید به نحوه تمیز کردن و سادگی تمیز کردن محیط نیز توجه شود.

۱۰- استفاده از فضای مناسب: در طراحی داخلی کافه، باید از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده شود: فضای نا مناسب می‌ تواند محیطی راحت و دوست‌ داشتنی را برای مشتریان فراهم کند.

با انجام این ۱۰ اصل در طراحی داخلی کافه بی‌ شک شما کافه‌ ای فوق‌ العاده، پر مشتری و سالم و تر و تمیز خواهید داشت که همیشه بی‌ نظیر خواهد بود.

 نور پردازی در طراحی داخلی کافه

 نور پردازی در طراحی داخلی کافه

در طراحی داخلی یک کافی شاپ، نور پردازی یک ابزار بسیار قدرتمند به شمار می‌ آید. با توجه به محیط کافی‌ شاپ، نور پردازی مناسب و منظم می‌ تواند فضایی را ایجاد و ارتقا ببخشد و برای مشتریان تجربه خاصی را به ارمغان بیاورد.

استفاده از نور پردازی یکی از روش‌ های تأثیر گذار در نور داخلی کافی شاپ می‌ باشد. با این روش فضا های خالی را با نوری خنک و صاف پر می‌ کنند و به‌ عنوان راه‌ حلی مناسب برای فضا های کوچک و تاریک کافی‌ شاپ مطرح می‌ شود.

طراحی داخلی مطب دندان پزشکی

همچنین استفاده از چراغ‌ های دیواری و سقفی در نور پردازی فضای باز کافی‌ شاپ، می‌ تواند تأثیر چشمگیری داشته باشد در این روش چراغ‌ ها با نور زیاد فضا را روشن و پرنور می‌ کنند و برای تأثیرگذاری و جلب توجه مشتریان بسیار مناسب می‌ باشد.

نور مخفی، نورپردازی دیگری است که می‌ تواند جلوه‌ های ویژه‌ای را به کافی‌شاپ ببخشد. در این روش نور از جایی پنهان‌ شده ظاهر می‌ شود و فضا را با نوری غیر مستقیم روشن می‌ کند. کافی شاپ‌ هایی که آرامش و شادی را برای مشتریان خود می‌ خواهند به ارمغان بیاورند از نور مخفی بسیار استفاده می‌ کند.

در نهایت، نورپردازی داخلی کافه نه‌ تنها برای جلب توجه مشتریان، بلکه برای ایجاد فضایی آرام و دل‌پذیر در کافه  بسیار مهم می‌ باشد. برای بدست آوردن این هدف استفاده از ترکیب‌ هایی از چراغ‌ های مختلف در تنظیم نور پردازی داخلی کافی‌ شاپ بهترین راه ممکن به شمار می‌ آید.

 هزینه طراحی داخلی کافه

 هزینه طراحی داخلی کافه

هزینه طراحی داخلی کافی شاپ به‌ شدت وابسته به متراژ و نوع فضای کافی‌ شاپ می‌ باشد. همچنین سطح طراحی، نوع مصالح و متریال و تجهیزات استفاده‌ شده نیز از عوامل مؤثر دیگر در تعیین هزینه طراحی داخلی کافی شاپ می‌ باشد. هنگام برآورد و تخمین هزینه‌ ها باید به مواردی چون اجاره فضا، مصالح و تجهیزات طراحی داخلی، مبلمان و دکوراسیون، نورپردازی و سایر المان‌ های مورد استفاده در طراحی داخلی نیز توجه شود.

 عناصر مورد استفاده در طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی دکوراسیون فروشگاه

عناصر مورد استفاده در طراحی داخلی کافی شاپ

در طراحی داخلی کافی‌شاپ، چندین عامل مهم باید در نظر گرفته شود تا تجربه مشتریان را ارتقا ببخشد. از جمله این عوامل می‌ توان به مبلمان مناسب، دکوراسیون مناسب، رنگ‌ های متناسب با سلیقه مشتریان، نورپردازی فوق‌ العاده، منظره و پنجره‌ ها و همچنین در نظر گرفتن تهویه هوا و صدا از عوامل بسیار مهم در طراحی داخلی کافه شاپ می‌ باشند. که با در نظر گرفتن این عناصر ، می‌ توان طراحی داخلی کافی‌ شاپی مطلوب و منحصر به‌ فرد را به وجود آورد.

طراحی داخلی کافی شاپ

 در نهایت

در نهایت مجموعه دژار در این مقاله تلاش خود را کرده‌ است تا کلیات لازم در خصوص طراحی داخلی کافه را برای شما مطرح کند. اگر شما به‌ دنبال یک تیم طراحی فوق‌ العاده در حوزه طراحی معماری برای طراحی داخلی کافی شاپ خود می‌ گردید می‌ توانید با مجموعه دژار  به‌ صورت رایگان مشورت کرده و در صورت نیاز به تیم طراحی فوق‌ العاده طراحی داخلی کافه یا رستوران خود را به مجموعه دژار واگذار کنید. مجموعه‌ی دژار با تجربه‌ و رزومه‌ی فوق‌ العاده‌ ای که تاکنون ثبت کرده‌ است بی‌شک بسیار می‌ تواند در جذب مشتری به شما با استفاده از طراحی داخلی کمک‌ کننده باشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]