لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

 مقدمه

 طراحی داخلی ویلا از جمله مواردی است که امروزه بسیار حائز اهمیت می‌ باشد و بسیاری از افراد امروز به ‌دنبال طراحی داخلی ویلای شیک برای خود هستند. طراحی ویلا امری تخصصی بوده و نیازمند قوانین و قواعد مختص به خود می ‌باشد. به ‌همین دلیل طراحی داخلی یا طراحی دکوراسیون داخلی ویلا امری ساده نیست و نیازمند تخصص می‌ باشد به‌ همین دلیل اگر شما به‌ دنبال یک تیم طراحی فوق‌ العاده برای طراحی داخلی ویلای خود می‌ گردید یا به ‌دنبال یاد گرفتن و آموزش طراحی داخلی ویلا هستید تا انتهای این مطلب با مجموعه دژار همراه باشید تا با تمامی ویژگی ‌ها و انواع سبک ‌های طراحی داخلی ویلا به ‌طور کلی آشنا شوید.

طراحی داخلی مینیمال

 

 ویژگی هایی که در طراحی داخلی ویلا باید به آن توجه داشت

 ویژگی هایی که در طراحی داخلی ویلا باید به آن توجه داشت

 برای طراحی داخلی ویلا می ‌بایست یک سری از نکات و مراحل و ویژگی‌ هایی را مد نظر قرار داد که در ادامه آن ‌ها را معرفی می‌ کنیم.

 برای ‌اینکه ما بتوانیم یک طراحی ویلای مناسب و با کیفیت داشته باشیم ابتدا می ‌بایست تعیین نیاز ها را مشخص کرده و سپس بر اساس آن طراحی خلاقانه ‌ای صورت دهیم و سپس برای‌ اینکه ما بتوانیم یک طراحی فوق‌ العاده داشته باشیم می ‌بایست از یک تیم متخصص و معمار در حوزه طراحی استفاده کنیم. در طراحی ما می ‌بایست توجه به سبک و همچنین به رنگ‌ ها نیز باید توجه داشته باشید و همچنین مبلمان دکوراسیون و نور پردازی نیز از موارد قابل ‌توجه دیگری هستند که در طراحی داخلی ویلا بسیار حائز اهمیت می‌ باشند.

1- تعیین نیاز: اولین مرحله تعیین نیاز های خود برای طراحی داخلی ویلا می ‌باشیم برای ‌اینکه ما بتوانیم نیاز های خود را شناسایی کنیم ابتدا باید به چند سوال پاسخ دهیم:

 چند نفر می خواهند در ویلا زندگی  ‌کنند؟

 از چه امکاناتی مانند استخر یا سونا می‌ بایست ویلای ما برخوردار باشد؟

 فضای اتاق خواب ‌ها و همچنین اتاق نشیمن به چه میزان باید باشد و هر کدام چه نوع کاربری و دارای چه ظرفیتی باید باشد؟

 2- طراحی خلاقانه: دومین مرحله در طراحی ویلا استفاده از طراحی‌ های مبتدیانه و خلاقانه‌ی دم ‌دستی می‌ باشد که می‌ توانیم با توجه به آن ما یک  طراحی داخلی ویلا با کلاس و شیک  را برای خود رقم بزنیم. همچنین می‌ توانیم از دیزاین های خاص مانند افزودن الگو های مختلف دیوار، تغییرات در سنگ ‌فرش و مبلمان ویلا، افزودن نور پردازی ‌های خاص و غیره را در این نوع طراحی مد نظر قرار بدهیم.

 ۳- هماهنگی با مهندسین طراح: برای طراحی داخلی ویلا شما نیاز دارید که با مهندسین طراحی و معماری هماهنگی را انجام دهید. با توجه به این موضوع طراحان می‌ توانند به شما نظریات و ایده ‌هایی را بدهند که علاوه‌ بر استاندارد سازی و متناسب‌ سازی ویلای خود با توجه به قوانین و ساخت ‌و ساز می ‌توانید ویلای شکیل و دارای معماری خاص داشته باشید.

 ۴- توجه به رنگ ‌ها: رنگ‌ ها به صورتی کاملاً غیر مستقیم روشنایی روز و شب را تحت تأثیر قرار می ‌دهند به‌ همین دلیل می‌ بایست به رنگ‌ ها توجه کرد البته توجه به نوع سبک در طراحی داخلی، از ویژگی‌ های مهمی است که رنگ‌ ها را نیز مشخص می کند.

 ۵-  مبلمان و نور پردازی: از جزئیات بزرگ دیگری که در طراحی داخلی از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار هستند. می ‌توان به دکوراسیون و طراحی مبلمان و نورپردازی اشاره کرد.

طراحی داخلی کلاسیک

 چهار سبک پرطرف‌ دار در طراحی داخلی ویلا

 چهار سبک پرطرف‌ دار در طراحی داخلی ویلا

 در بخش بالا ما توجه به سبک طراحی ویلا را بسیار حائز اهمیت بر شمردیم. حال برای این ‌که با این موضوع به ‌خوبی آشنا شوید ما در طراحی داخلی ویلا سبک‌ های بسیار پر طرف‌دار و رایج داریم که ازجمله می ‌توان به سبک مدرن، سبک کلاسیک، سبک روستایی، سبک اسکاندیناوی، سبک فرانسوی، سبک مینی‌مال، سبک نئوکلاسیک و غیره اشاره کرد که در این مطلب ما ۴ سبک پرطرف‌دار را که شامل سبک‌ های مدرن، کلاسیک، روستایی و اسکاندیناوی باشد را برایتان بیشتر توضیح می ‌دهیم.

 الف-  سبک مدرن: سبک مدرن با استفاده از خطوط ساده و منحنی، ‌شکل و رنگ‌ های ساده و فضا های باز و پر نور و با هدف ایجاد زیبایی و در عین سادگی و بی آلایش بودن طراحی می ‌کند. همچنین در این سبک توجه به تکنولوژی ‌ها و به‌ روز بودن نیز از ویژگی‌ های خاص آن می‌ باشد.

 ب- سبک کلاسیک: این سبک با استفاده از الگو های قدیمی و قواعد طراحی مختص به خود ساخته می‌ شود تمرکز این سبک بر روی جزئیات برجسته، مصالح سنتی و جزئیات منحصر به ‌فرد می‌ باشد. این سبک از جمله سبک‌ های با ابهت، رسمی و دارای عظمت می‌ باشد و از مصالح اصلی آن می ‌توان به سنگ، سیمان و فولاد و بتن اشاره کرد.

 ج- سبک روستایی: سبک روستایی یک سبک راحت و صمیمی است که با استفاده از رنگ‌ های گرم و خشتی، مصالح بومی، مبلمان چوبی و الگو های ساده طراحی می ‌شود. این سبک برای ویلا های دارای چشم ‌انداز طبیعی بسیار فوق‌ العاده می ‌باشد.

 د- سبک اسکاندیناوی: سبک اسکاندیناوی با استفاده از رنگ‌ های سرد و صاف، طرح و تصویر کاری می‌ شود. تمرکز این سبک بر هنر و معماری اسکاندیناوی می‌ باشد از متریال اصلی آن می‌ توان به چوب و سنگ و فلزات اشاره کرد و یکی از سبک هایی می ‌باشد که علاقه ‌مند به فضای باز بیشتر است.

 قیمت طراحی داخلی ویلا

 قیمت طراحی داخلی ویلا

 امروز مشخص کردن قیمت برای هر کاری، به غیر قابل پیش‌ بینی می ‌باشد. به ‌همین دلیل طراحی داخلی ویلا نیز به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که در ادامه آن‌ ها را معرفی می ‌کنیم.

  • هزینه طراحی اولیه و برنامه ‌ریزی
  • هزینه لوازم دکوری، مبلمان و تجهیزات داخلی
  • هزینه متریال، مصالح و مواد ساختمانی مصرفی برای آماده ‌سازی دکوراسیون داخلی ویلا، ازجمله زمینه‌ های چوبی، کف پوش‌ ها و رنگ ‌ها
  • هزینه نصب و خدمات نگه‌داری برای دکوراسیون داخلی ویلا شامل گرمایش و سرمایش، روشنایی، سیستم صوتی و تصویری و شبکه.
  • هزینه ‌های مازادی مانند مالیات، پرداخت عوارض و بیمه و غیره.

 تمامی موارد بالا از جمله مواد تأثیر گذار بر میزان قیمت طراحی داخلی ویلا می ‌باشند. همچنین میزان متراژ و مساحت مورد استفاده جهت طراحی داخلی نیز از اهمیت بسیار زیادی در تعیین قیمت طراحی ویلا می‌ باشد. بنابراین اگر می‌ خواهید از هزینه طراحی داخلی ویلا به ‌طور کامل آشنا شوید می ‌توانید با گروه معماری دژار تماس حاصل فرمایید.

طراحی داخلی مدرن

طراحی ویلا

 جمع‌ بندی

 در این مقاله مجموعه دژار تمام تلاش خود را کرده‌ است تا کلیاتی که مربوط به طراحی داخلی ویلا می‌ شود را برایتان شرح دهد. اگر به ‌دنبال کسب اطلاعات بیشتر در حوزه طراحی داخلی ویلا می ‌باشید یا می ‌خواهید در مورد هزینه‌ ها و انواع سبک‌ های طراحی داخلی ویلا اطلاعاتی کسب کنید می‌ توانید با متخصصین و مشاورین مجموعه دژار ارتباط برقرار کرده تا بتوانید اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]