قطعا در زمان کنونی ، عکس ها و تصاویر بسیاری از منازل جذاب و ترکیب رنگ های خاص در سایت های خارجی و مجلات تخصصی طراحی داخلی مشاهده میکنید که تمام توجه شما را به خود جلب میکند ! اگر دلتان میخواهد طراحی داخلی منزل شما مانند یک ژورنال باشد باید طراحی داخلی خانه خود را به متخصصین این امر بسپارید تا با هزینه متناسب با بودجه شما ، بهترین کار در نهایت تحویل شما داده شود.

طراحی داخلی منزل به سبک مدرن

گروه معماری دژار متخصص در امر بازسازی و طراحی داخلی با داشتن اصول خاص خود در زمینه طراحی و پایبندی به اصول علمی و فنی ،با طراحی داخلی منزل شما ، چنان جلوه ای برای منزل ایجاد میکنند که همواره هرکسی وارد خانه شما شود از دکوراسیون داخلی خانه شما تعریف و تمجید بعمل آورد . همچنین داشتن یک طراحی داخلی خوب خانه ، همواره باعث لذت و آرامش شما و خانوادتان خواهد بود . در ادامه میخواهیم توضیحات کلی درباره طراحی منزل و نکات آن را همراه با 30 ترند طراحی داخلی منزل که در سال 2021 قطعا نیاز شما خواهد بود را بررسی کنیم .

روند کامل طراحی داخلی منزل و چیدمان خاص

اگر شما نیز از منزل های خاصی که با هزینه های کم طراحی و اجرا شده اند خوشتان می آید و علاقه دارید منزلی داشته باشید که چشم همگان را محصور کند باید بدانید که در هنگام طراحی و خریدن وسایل دکوراسیون داخلی ، باید تمام و کمال مانند یک مهندس طراح داخلی منزل فکر کنید و روند یک معمار را پیش بگیرید . قطعا متوجه این موضوع میشوید که کار بسیار سختی پیش دارید و مهندس طراح داخلی منزل برای کلاس کاری ، استخدام نمی شود . طراحی داخلی منزل اصول و قوانین زیادی دارد که هنگام شروع یک پروژه باید توسط شرکت معماری تعریف و اجرا شود .

تمامی مراحل طراحی داخلی خانه شما باید از بخش نورپردازی گرفته تا انتخاب مبلمان منزل ، پارچه های مبل و پرده ها و حتی رنگ دکوراسیون داخلی باید براساس سبک زندگی صاحب خانه و … تعیین شود و این موضوع باید توسط متخصصین این امر صورت گیرد.

طراحی داخلی ساختمان خاص

شاید برایتان سوال باشد اگر تمامی این موارد را به شرکت طراحی داخلی بسپارید سلیقه شما و خانوادتان نادیده گرفته شود ولی موضوعی که باید بدانید هنگام شروع یک پروژه توسط طراح داخلی منزل ، اصلیترین بخش در جلسات مشاوره ای پروژه ، دریافت اطلاعات دقیق درباره سلیقه و خواسته مشتریان است . این موضوع میتواند براساس سلایق روانشناختی و … صورت بگیرد و باعث میشود طراح داخلی منزل شما ، ذهنیت باز و روشنی نسبت به خواسته شما داشته باشد تا در نتیجه طراحی داخلی منزل شما طبق خواسته شما صورت بگیرد و در پایان کار ، کاملا احساس رضایت و آرامش خاطر از خانه شیک خود داشته باشید.

انتخاب رنگ های اصلی طراحی داخلی

در دژار، ما برای طراح داخلی و تمام زحماتی که آنها برای فضاهای طراحی شده خود می کشند احترام زیادی قائلیم.برای طراحی یک اتاق براساس اصول طراحی داخلی باید همزمان از زیبایی و کاربردی بودن آن استفاده لازم را ببرید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

با این اوصاف ، هرکسی توانایی هدایت یک طراح داخلی برای ورود به خانه خود را ندارد و همه تصمیمات طراحی آنها را راهنمایی می کند. برخی از ما در واقع می خواهیم کسی باشد که تصمیمات طراحی خود را با استفاده از سبک و تنظیمات فردی خود تصمیم می گیرد.

اصلی ترین موضوع انتخاب رنگ است که ابتدا به شما پیشنهاد میکنیم از سه رنگ اصلی و یا سایه رنگ استفاده نمایید.

اکنون که ایده خوبی از سبکی دریافت کرده اید که امیدوارید آن را سبک خود بنامید ، باید پالت رنگی خود را برای طراحی داخلی منزل انتخاب کنید. این مرحله طراحی سخت است. رنگ بسیار موضوعی سلیقه ای است و باید براساس روحیه و سلیقه شما انتخاب شوند.

هنگام تغییر طراحی داخلی خانه ، رنگها باید در کنار یکدیگر بهترین ترکیب را داشته باشند. به تابلوهای اطراف خود نگاه کنید – چه رنگ هایی در اتاقی که نشسته اید برجسته و چشم شما می اید؟

ما در این بخش به شما نمی گوییم چه رنگ هایی برای طراحی داخلی منزل را انتخاب کنید ، اما به شما خواهیم گفت که ترکیبی از سه رنگ یا سایه را امتحان کنید. یک رنگ اصلی برای دیوارها ، یک رنگ دیگر برای وسایل دکوراسیون داخلی مانند کاناپه و صندلی ، و سپس یک رنگ سوم که در لوازم جانبی کوچکتر مانند گلدان ، بالش و دستگیره وجود دارد. به یاد داشته باشید که رنگ تحت تأثیر میزان نوری است که به خانه وارد می کنید. استفاده از پنجره های از کف تا سقف را در نظر بگیرید تا فضای داخلی خود را افزایش داده و رنگ را نیز به نمایش بگذارد!

بگذارید بگوییم شما ترکیبی از رنگ قهوه ای ، گل مایل به قرمز و نارنجی را انتخاب کرده اید. سایه ای از قهوه ای احتمالاً رنگ دیوار خواهد بود ، ممکن است رنگ آبی رنگی باشد که برای صندلی های آشپزخانه یا دیوار برجسته ای انتخاب می کنید و نارنجی می تواند رنگی باشد که در بالش و لوازم جانبی بیرون می کشید.

این فرمول سه رنگ در هر ترکیبی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می کند. فقط بخاطر داشته باشید ، سه تا از یک یا دو بهتر است ، زیرا اتاقی که در یک رنگ انجام شود خسته کننده است. بله ، شما می توانید یک اتاق کاملاً سفید داشته باشید اما دارای سه سایه سفید باشد.

نمونه طراحی دکوراسیون داخلی منزل 2021

از تکسچر های خاص در طراحی خانه استفاده کنید

به همان اندازه که رنگ آمیزی مهم است ، بافت خانه نیز مهم است – مخصوصاً اگر شما به یک طرح رنگی مانند تمام سفید یا خاکستری علاقه دارید. یک اتاق در نگاه اول به نظر می رسد یک طرح تک رنگ باشد ، اما اگر خوب نگاه کنید سایه هایی با همان رنگ و بافت فراوان از طریق پارچه ها و منسوجات مشاهده خواهید کرد.

یک اتاق کاملاً سفید در طراحی داخلی منزل مدرن ممکن است با تکسچرهای خاص پارچه ای ، صندلی مخملی ، بالشتک های ابریشمی براق ، صندلی های چوبی و سبدهای بافته شده و یک مبل با پتوی خز مصنوعی که روی آن قرار داده شده تزئین شده باشد. همه این عناصر باعث ایجاد بافت در طراحی داخلی منزل شما می شوند و هنگامی که شخصی وارد خانه شما میشود ، در اولین نگاه خانه ای جذاب و این بافت ها چشم بیننده را خشنود می کنند و یک محیط گرم و شیک ایجاد می کنند.

استفاده از مبلمان با پارچه های مخمل در دکوراسیون داخلی

طراح داخلی منزل باید به گونه ای طراحی را انجام دهد تا بتواند شخصیت مالک را توصیف کند ، بنابراین با استفاده از بافت ها ، الگوها و رنگ های متنوع می توان یک اتاق کسل کننده به خانه ای مدرن و خاص تبدیل کرد.

منسوجات متناسب با سبک زندگی خود را در نظر بگیرید.برای مثال در صورتی که خواهان طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک هستید میتوانید برای لوکس شدن خانتان از مبلمان کلاسیک و پارچه های با کیفیت استفاده کنید .

سبک دکوراسیون داخلی هر کدام باشد ، سعی کنید با با منسوجات و مجسمه های خاص و تابلوهای مدرن در طراحی داخلی منزل خود ، بافت زیادی به آن اضافه کنید.

طراحی داخلی منزل مدرن ، شگفتی در سبک

هنگامی که صحبت از دکوراسیون داخلی مدرن به میان آید قطعا به خوبی همه این سبک را میشناسید و احتمال زیاد جزو طرفداران آن است چرا که این سبک علاوه بر زیبایی بی نهایت که به طراحی خانه شما می دهد ، هزینه های شما را نیز به شدت کاهش میدهد . پس اگر علاقه زیادی به طراحی داخلی منزل مدرن دارید در ادامه به برخی موارد که در چیدمان مدرن به شما کمک خواهد کرد اشاره میکنیم .

استفاده از قوس ها ، منحنی ها و دایره ها به شدت خانه شما را زیبا و خاص خواهد کرد و لطافتی به فضای داخلی منزل می بخشند که هم مدرن و هم خاص به نظر می رسد. قطعا شما نیز عاشق این قوس ها خواهید شد که چگونه این طراحی هوشمندانه را میتوان به محل هایی برای کتاب ها و گلدان ها در نظر گرفت و به یک ویژگی جالب تبدیل می کند .همچنین به طرز هوشمندانه ای این منحنی های نامتقارن در طراحی مدرن باعث درخشانی خانه شما خواهد .

طراحی دکوراسیون داخلی منزل مدرن

کارفرماها از اوایل سال 2021 شاهد تجدید حیات دوباره مبل های منحنی و صندلی های بدین شکل بوده اند و دوباره این سبک ترند روز در سال 2021 میباشد. این مبلمان با طراحی بی نظیری که دارد میتواند در طراحی داخلی منزل بکار گرفته شود و یک اتاق نشیمن یا حتی یک دفتر کار خانگی را خاص و مدرن کند و با یک حرکت سریع این فضاها را تغییر می دهد. به گفته ربکا برسلین ، مدیر ارشد طراحی در Wayfair Professional ، این طرح ها از شکل ها و الگوهای هنری مدرن تکامل یافته اند. ”قطعات مدرن منحنی ، ضمن حفظ طراحی معماری ، فضای اتاق را نرم و آرام می کنند. مبلمان و وسایل دیگر که گرد میباشد و سایر عناصر خانه ، دقت و طراوت را در یک فضا ایجاد می کنند. این روند تقریباً پاریسی ، جایی که هنر با طراحی مطابقت دارد در طراحی داخلی منزل به خوبی مورد استفاده قرار میگیرد .

مبلمان منحنی در ترند های طراحی داخلی 2021

رنگ آمیزی دیوارها با رنگ های هماهنگ یا متضاد می تواند حس فضای اتاق را تغییر داده و همچنین به طرح شما پیچ و تاب دهد. برای بدست آوردن زیبایی ، همیشه از یک مهندس طراحی داخلی استفاده کنید. با مشخص کردن اشکال هندسی و با استفاده از رنگهای متنوعی که شخصیت شما را منعکس می کند ، میتوانید به خوبی یک پارادوکس جذاب بوجود اورید.

بهترین ارتفاع برای آویزان یا ایستادن تلویزیون در سطح چشم در موقعیتی است که از آن تماشا خواهید کرد. بنابراین در اتاق نشیمن خود ، هنگامی که نشسته اید ، می خواهید آن را در همان ارتفاع سر خود قرار دهید. هنگام ایستادن یا نشستن در میله صبحانه ، ممکن است بخواهید آن را در آشپزخانه آویزان کنید. فاصله ایده آل برای تماشای تلویزیون حدود 1.5 برابر فاصله مورب صفحه تلویزیون شما است.

یک روش مقرون به صرفه برای خلق یک اثر هنری بزرگ در طراحی داخلی منزل مانند عکس زیر ، رنگارنگ توسط Touch Interiors ، قاب بندی یک کاغذ دیواری یا پارچه است. با خرید این پارچه ها و یا رنگ امیزی آن یا ترکیب نمونه های مختلف می توانید حتی بیشتر پول پس انداز کنید.

انتخاب کاغذدیواری توسط طراح داخلی خانه

استفاده از فضای سبز در طراحی داخلی منزل

از استفاده گیاهان و فضای سبز داخلی غافل نشوید ! تمام ایده های طراحی داخلی منزل مدرن خود را مرور کنید – چه چیزی می بینید؟ آیا تقریباً در هر اتاق گل یا گیاه می بینید؟ شرط می بندیم قطعا علاقه خاصی به داشتن گل و گیاهان و فضای سبز در اتاق کار و … دارید.

شاید در ابتدا این موضوع یک نکته ساده است ، اما افزودن گل آرایی ، گیاهان زنده و اشیای طبیعی مانند گلدان های پوسته ای یا سنگی می تواند این موضوع خاص را به طراحی داخلی خانه شما اضافه کند. شاید در ابتدا این موضوع برای شما مطرح شود که نگهداری گیاهان موضوع پیچیده و سختی میتواند باشد ولی باید توجه کنید که گیاهان مراقبت آسان بسیاری وجود دارد که می توانید برای خانه خود خریداری کنید که در صورت تغذیه مناسب و آبیاری آنها سالها برای شما عمر خواهند کرد.

استفاده از گیاهان و فضای سبز در طراحی داخلی منزل

اگر گل یا گیاه مورد علاقه شما نیستند ، سایر عناصر طبیعی مانند شاخه ها یا برگ هایی را که در یک گلدان بزرگ قرار داده شده امتحان کنید. تمهیدات طبیعی باعث می شود فضای داخلی خانه شما بیش از پیش زیبا شود پس نباید به هیچ وجه از آن در طراحی داخلی منزل غافل شد.

اگر نمی توانید یک طراح داخلی استخدام کنید ، هنوز هم می توانید خانه ای شبیه به خانه به عکس های ژورنال داشته باشید. همه این نکات و نکات کوچک در کنار هم برای ایجاد فضای داخلی گرم و کاملاً مناسب خانه کار می کنند. سعی کنید امروز ، خانه ، رنگ ، مبلمان و عناصر طبیعت را به خانه خود اضافه کنید.

اگر از نتیجه نهایی یا ترتیباتی که انجام داده اید مطمئن نیستید ، پس از آن یک عکس از محیط داخل منزل بگیرید. تصاویر یک اتاق به شما امکان می دهد از منظر دیگری طرح را ببینید ، به شما کمک می کند تا ببینید در جایی از مسیر اشتباه رفته اید یا خیر. به یاد داشته باشید ، این خانه شما است و شما هستید که باید در آن زندگی کنید ، بنابراین طراحی داخلی باید بگونه باشد که خانه ای را ایجاد کنید که دوست دارید – خانه ای که به تصویر کشیدن شما باشد.

دکوراسیون داخلی منزل به رنگ خاکستری

جمع بندی و نمونه طراحی

اکنون که می دانید چگونه خانه خود را طراحی کنید ، وقت آن است که این نکات را عملی کنید. با کمک از شرکت تخصصی طراحی داخلی مانند دژار ، می توانید با اطمینان طراحی داخلی خانه خود را به دست خود بگیرید. این که شما سبکی کلاسیک ، مدرن یا مینیمالیستی را ترجیح می دهید ، می توانید با استفاده از این نکات جلوه های جالبی به خانه خود ببخشید و آن را منحصر به فرد خود کنید.

نمونه طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل
نمونه طراحی داخلی منزل 2021 سبز