همواره در همه سال ها طراحی دکوراسیون داخلی مدرن دارای طرفداران زیادی بود و روز به روز به طرفداران این سبک اضافه میشود . دکوراسیون داخلی مدرن در تمامی این سالها با حفظ اِلمان های اصلی و قاعده های ساده طراحی مانند خطوط صاف و شکست های زیبا ، استفاده از رنگ های روشن و متریال شیشه و بتن همواره توانسته طرفداران خود را حفظ کند. دکوراسیون داخلی با همین اصول اجرایی میشد و این اصول و قواعد همچنان باقی مانده است و تنها برخی المان های جدید بر اساس ترند جهانی به سبک مدرن اضافه شده است.

تاریخچه مختصر از دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون معاصر

کلمه “مدرن” یکی از عبارات مورد استفاده استفاده در دکوراسیون است. سبک مدرن امروزی که اغلب با سبک دکوراسیون داخلی معاصر اشتباه گرفته می شود ، مبتنی بر جنبشی طراحی است که در حدود قرن بیستم میلادی ایجاد شده است. دکوراسیون داخلی به سبک مدرن از مبلمان خاص ، متریال های طبیعی مانند چوب ، رنگهای خنثی یا خاکی و حذف جزئیات غیرضروری تعریف می شود. یکی از تفاوت های اصلی سبک مدرن و معاصر در طراحی داخلی ، طیف وسیعی از رنگ ها است که در ظاهر طراحی معاصر مشاهده می کنید ولی سبک های مدرن دارای رنگ های تک رنگ هستند.

دکوراسیون داخلی مدرن ریشه در معماری و طراحی داخلی آلمان و اسکاندیناوی دارد که دارای سبک مدرن ساده و بدون تزئینات است. این سبک طراحی دکوراسیون داخلی به عصر صنعتی مرتبط میباشد و اغلب تاریخ پیداش آن به دهه 1920 تا 1950 برمیگردد. جنبش سبک مدرن در سراسر نیمه اول قرن 20 میلادی به محبوبیت خود ادامه داد و مشتقات بعدی این سبک به عنوان مدرن و پست مدرن در قرن میانه شناخته می شوند.

معماری اسکاندیناوی چه تاثیری در سبک مدرن داشت؟

معماری و طراحی اسکاندیناوی شامل رنگهای روشن و خنثی است. فضای باز؛ و پنجره های بزرگ به معنای به حداکثر رساندن نور در فضا هستند. همچنین تمرکز بر روی خطوط صاف و استفاده از متریال های طبیعی برای ایجاد حس سادگی و راحتی است. به همین دلیل تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی مدرن را میتوان به معماری اسکاندینوی مرتبط دانست.

معماری اسکاندیناوی در طراحی داخلی خانه

ویژگی های اصلی سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

به صورت کلی سبک مدرن سبکی به شدت گسترده در طراحی دکوراسیون داخلی میباشد و هنگامی که بخواهیم از ویژگی این سبک صحبت به میان بیاوریم قطعا برخی ویژگی های اصلی ابتدا به ذهن شما خطور خواهد کرد . استفاده از خطوط صاف و منظم ، پالت های رنگی خنثی و روشن ، استفاده از میز و مبلمان مدرن با اشکال هندسی واضح برخی ویژگی های اصلی دکوراسیون داخلی مدرن میباشند که احساس سادگی طراحی و زیبایی را به خانواده القا میکند.

همچنین استفاده از حجم های هندسی منحنی و خاص باعث احساس مدرنیته و رو به جلو بودن این سبک را به خوبی القا خواهد کرد و نشان میدهد که این سبک هیچگاه قدیمی نشده و همواره جزو ترند های اصلی حوزه دکوراسیون داخلی خواهد بود.

همچنین از ویژگی های دیگری که میتوان برای دکوراسیون داخلی مدرن بیان داشت میتوان به عدم تقارن در طراحی داخلی ، استفاده از متریال های خاص و اشکال هندسی جسورانه ، استفاده از پنجره های بلند برای استفاده حداکثری از نور طبیعی اشاره داشت . این سبک با پرهیز از استفاده از وسایل غیرضروری ، بسیار مناسب برای طراحی ویلا 100 متری و خانه های کوچک میباشد تا محیط خانه با استفاده از ترفند های طراحی مدرن بزرگتر نشان داده شود.

استفاده از پنجره های بزرگ در طراحی مدرن

نکات شروع چیدمان یک فضای مدرن

فلسفه موجود در پشت سبک مدرن ، آن را به یک گزینه طراحی مناسب برای کسانی که فضاهای ساده و بدون سر و صدا با خطوط تمیز و فاقد تزئینات ناخوشایند را دوست دارند ، تبدیل می کند. دکوراسیون داخلی مدرن در نقشه های ساختمان های مسکونی که با این سبک طراحی شده اند مورد استقبال خوبی قرار گرفته اند.

اگر به فکر تزئین فضایی به سبک مدرن هستید ، در اینجا 5+نکته را باید بدانید

 1. عناصر سازه ای (مانند بتن یا تیرها) اغلب در معرض دید قرار می گیرند
 2. تأکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی های کمتر
 3. عدم سر و صدا
 4. مبلمان کم و افقی با خطوط صاف
 5. استفاده از نور طبیعی و پنجره های بدون تزئین و بزرگ
 6. مواد طبیعی مانند چوب ، فلزات ، چرم و الیاف طبیعی رنگ نشده
 7. یک پالت رنگی خنثی یا “طبیعی”
 8. سطوح بازتابنده و صیقلی مانند فولاد ، کروم یا شیشه
 9. چوب های طبیعی و روکش های چوبی
استفاده از المان های خاص و مبلمان زرد در دکوراسیون

نورپردازی از دکوراسیون داخلی مدرن

طراحان داخلی مدرن باید از اهمیت نورپردازی در هر فضای مسکونی بدانند. طراحی روشنایی و نورپردازی دکوراسیون داخلی نقشی اساسی در ایجاد روحیه مناسب و تنظیم فضاهای داخلی منزل شما دارد. در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن میتوان از منابع نوری متفاوتی بهره برد که به ایجاد فضاهای کاربردی کمک کند و باید بتوان با نیازهای خاص کارفرما سازگار شوند.

شرکت طراحی داخلی از انواع مختلفی از روشنایی استفاده می کنند تا میزان صحیح نور را در یک اتاق ایجاد کنند. درک استفاده از هر نوع منبع روشنایی و نحوه و محل استفاده از نور نیاز به تخصص و تجربه  دارد تا در نهایت یک طرح موفقیت آمیز روشنایی منزل داشته باشید.

نورپردازی مدرن در طراحی داخلی مدرن

نورپردازی عمومی یکی از اولین لایه های روشنایی است که در طراحی داخلی مدرن استفاده می شود و به نوری که برای روشنایی کلی فضا استفاده می شود اشاره دارد. این نوع منابع روشنایی نیازهای اساسی روشنایی را برای ایجاد فضایی قابل دسترسی فراهم می کنند که کاربران بتوانند به راحتی و به روشی ایمن حرکت کنند. چراغ های سقفی فرو رفته ، یا وسایل سقفی سقفی می توانند نیازهای کلی روشنایی را برآورده کنند. نورپردازی عمومی می تواند گاهی اوقات نورپردازی موجود یا بخشی از طرح جدید طراحی نورپردازی باشد.

نورپردازی عمومی دکوراسیون داخلی مدرن

انواع بعدی نورپردازی در طراحی داخلی مدرن ، روشنایی وظیفه ای است. متخصصان طراحی داخلی انواع فعالیت هایی را که در هر منطقه از اتاق انجام می شود ارزیابی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که مقدار کافی نور برای عملکرد وجود دارد و شدت آن به اندازه کافی است که می تواند هر فضایی را که به نور خاصی نیاز دارد ، روشن کند. نورپردازی وظیفه ای به ما امکان می دهد منابع نوری مناسب را در بیشتر موارد مورد نیاز خود قرار دهیم ، مناطق خاصی را روشن کرده و فعالیتهایی مانند خواندن ، پخت و پز ، لباس پوشیدن یا بخش ورزشی براحتی انجام دهیم. برای تعیین نور مناسب کار ، روی قسمت های بالای پیشخوان آشپزخانه ، دستشویی های حمام ، میز کار یا کنار تخت یا صندلی ها تمرکز کنید.

چه رنگی برای طراحی داخلی مدرن مناسب است؟

در اینجا 3 طرح داخلی و دکوراسیون داخلی مدرن 2021 بر اساس ترند را برای شما اماده کرده ایم تا نحوه ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی مدرن را مشاهده کنید. تمامی این موارد در سال 2021 محبوب خواهد بود. کارشناسان طراحی رنگ داخلی تغییرات در سبک زندگی معاصر ، اقتصاد ، فناوری ، هنر و طراحی و تأثیرات آنها و تأثیرات اجتماعی بر طراحی داخلی مدرن و دکور را تجزیه و تحلیل کردند و پیشنهادات رنگی خاصی را ارائه داده اند . تمامی این عکس ها نمونه طراحی داخلی مدرن 2021 میباشد .

 • پالت رنگ دکوراسیون داخلی مدرن 2021
 • مبلمان بنفش در دکوراسیون 2021

متخصصات طراحی داخلی ، رنگ خاکستری روشن با سایه های بالا را تأکید می کنند و پیشنهاد می کنند استفاده از این رنگ ها متناسب با دکوراسیون داخلی شما و با رنگ های خاکستری تیره ، سفیدها و رنگ های مدرن پر جنب و جوش ، همخوانی داشته باشد. سایه های رنگی خاکستری تیره و روشن در دکوراسیون داخلی 2021 گنجانده شده است .طرح های رنگی و با رنگ های سبز و مایل به سبز آرامش بخش و دلپذیر یا رنگ های آبی ، آرام است.

تن رنگ های خنثی ، مانند رنگ خاکستری و رنگ های سفید رنگ ، در تمام فضای داخلی خانه فوق العاده به نظر می رسند و می توانند با دکوراسیون داخلی مدرن تزئین اتاق روشن یا طرح های رنگی سیاه و سفید-سفید به طور جذاب ترکیب شوند. رنگ آبی تیره ، رنگ بنفش ، رنگ قرمز و نارنجی گزینه های جذابی برای ایجاد طرح برجسته دیوار و افزودن لوازم جانبی رنگارنگ و بسیار تزئینی به دکوراسیون منزل مدرن با رنگ خنثی خواهد بود.

رنگ خنثی خاکستری در طراحی داخلی مدرن