لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه

امروزه بازسازی مدرن خانه بسیار زیاد شده است. کهنگی و پیر شدن خانه ها و از طرفی عدم کیفیت برخی مصالح و یا طرح ها باعث شده است تا بازسازی خانه به سبک مدرن افزایش یابد. طراحی های شلوغ و سنتی در خانه ها چه در درون خانه و چه در طراحی بیرونی و نما باعث شده است تا باز سازی مدرن خانه بیشتر شود. حال سوالی که ممکن است برایتان ایجاد شود این است که مگر سبک مدرن در بازسازی خانه دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

یا اینکه برای بازسازی مدرن خانه چه مواردی را باید مد نظر قرار داد؟ هزینه بازسازی مدرن خانه چه مقدار می باشد؟ و سوالات دیگر ان چنینی. اگر شما نیز میخواهید باز سازی مدرن خانه انجام دهید و نمی دانید از کجا شروع کنید و به چه مواردی باید توجه داشته باشید تا انتهای این مطلب با مجموعه طراحی معماری دژار همراه باشید.


بازسازی خانه به سبک مدرن

بازسازی خانه به سبک مدرن

اگر شما از جمله افرادی هستید که سادگی و بی آلایش بودن در خانه را می پسندید و از طرفی خانه شما از معماری شلوغی برخودار می باشد بهترین اتفاق برای شما بازسازی مدرن خانه می باشد. سبک مدرن امروزه بسیار پر طرفدار می باشد. چرا که علاوه بر زیبایی، استحکام و دوام را برای مصرف کنندگان رقم می زند. حال اگر واقعا تصمیم به باز سازی خانه دارید چه به دلیل فرسودگی بافت چه به دلیل عدم خوشایند بودم سبک معماری باید یک سری نکات را مورد توجه قرار دهید.

باز سازی مدرن خانه یعنی تغییر سبک معماری داخلی و بیرونی نما با کم ترین هزینه ممکن و بیشترین کیفیت و تبدیل به یک ساختمان شیک و بی آلایش.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر برای بازسازی خانه با سبک های دیگر می باشید بر روی بازسازی خانه کلیک کنید.


ویژگی های بازسازی مدرن خانه

ویژگی های بازسازی مدرن خانه

خب بریم تا با هم ویژگی هایی که باید در باز سازی خانه مدرن رعایت کنیم و یک بازسازی مدرن خانه باید آن ها را داشته باشد بررسی کنیم.

اولین مورد در بازسازی مدرن خانه، نمای خانه می باشد.  در این سبک بازسازی نمای ویلا به طور کامل تغییر می کند. اما نه تنها این تغییر نما ساده و شکیل می باشد بلکه هزینه بسیار کمتری نسبت به سبک های دیگر با خود به همراه دارد.

ویژگی دیگری که در سبک مدرن بازسازی خانه وجود دارد این است که به طور کامل الگو ها و طراحی های داخلی و خارجی تغییر می کنند. مخصوصا اگر سبک قبلی سنتی و کلاسیک باشد این سبک به طور کامل تغییر خواهد کرد.

نکته جالب توجه بعدی رنگ ها و دیوار پوش ها می باشند. در سبک مدرن باز سازی ویلا از رنگ های خنثی مانند سفید و مشکی و طوسی استفاده می شود. همچنین از دیوارپوش های تک رنگ استفاده می شود. رنگ های روشن  در کنار رنگ های خنثی در این سبک جلوه ویژه ای دارند.

بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی مدرن خانه شیشه

در سبک مدرن مصالح نیز نوین می باشند مثلا یکی از مثالح پر کاربرد در سبک بازسازی مدرن خانه شیشه می باشد. به همین دلیل بهره مندی منزل از نور طبیعی از دیگر ویژگی های بازسازی مدرن خانه می باشد.

همه سبک ها موقع بازسازی باید یک سری وسایل به آن اضافه کرد. ولی در سبک مدرن خلاف این عمل اتفاق می افتد. یعنی وسایل و تزئینات اضافی در سبک بازسازی مدرن خانه کاملا حذف می شود و با توجه به اینکه هدف سبک مدرن ساده گرایی می باشد بنابراین حذف این موارد در این سبک از الزامات می باشد که علاوه بر زیبایی و شکیل کردن خانه فضای باز تری را در اختیار مالکان قرار می دهد.

در سبک مدرن به فضاهای عمومی و خصوصی بسیار توجه می شود. یعنی به طور کامل فضای استراحت و نشیمن از یکدیگر تفکیک شده هستند.

سبک مدرن کاملا یک سبک بر پایه خطوط صاف و موازی و از تزئینات مینیمالیستی برخودار می باشد. وجود حجم ها نیز سادگی و تخت بودن نما ها را نیز از بین برده است.

در سبک مدرن: چرم، فولاد، کروم، شیشه، سنگ و… از مصالح پر کاربرد در سبک مدرن می باشد که در بازسازی خانه ها نیز به وفور می توان هر کدام را مشاهده کرد.

ویژگی دیگر سبک بازسازی مدرن خانه، قابل مشاهده بودن برخی از بخشی از سازه های خانه می باشد. معمولا در این سبک اگر حجم ها به صورت کامل نمای ساختمان را پوشش ندهند و همچنین نمای داخلی نیز به خواسته مالک پوشانده نشود. تیر اهن ها و یا بتن ها مخصوصا در بخش خارجی قابل مشاهده است.

از دیگر ویژگی های سبک مدرن وجود خطوط صاف و منحنی و همچنین ارتفاع پایین مبلمان نیز مشاهده می شود.

خب تا اینجای مبحث با تمامی ویژگی های سبک بازسازی مدرن خانه آشنا شدید. در ادامه در مورد قیمت بازسازی با این سبک و همچنین با عوامل موثر بر قیمت بازسازی منزل با سبک مدرن صبحت می کنیم.


هزینه بازسازی مدرن خانه

هزینه بازسازی مدرن خانه

امروزه همه ما به خوبی با نوسانات قیمت ها آشنا هستیم و می دانیم که نواسانات ارز و بی ارزش شدن هر روزه سرمایه ملی چگونه باعث تاثیر منفی در قیمت ها می شود. حال اگر بخواهیم نوسانات بازار را در نظرم نگیریم عوامل دیگر نیز وجود دارد که باعث تغییر قیمت ها می شود.

از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت بازسازی خانه می توان به؛

  • مساحت و متراژ ساختمان مورد بازسازی
  • دستمزد و اجرت (طراح، استاد کار و نیروی کارگر)
  • نوع مصالح مورد استفاده (سنگ، چوب، شیشه، نورپردازی) و کیفیت مصالح
  • اضافه کردن سیستم هایی مانند تهویه هوا، پکیج، تعویض سیستم لوله کشی و …. اشاره کرد.

موارد تاثیر گذار دیگری نیز وجود دارد که قیمت را دچار تغییر و تحولات می کنند اما از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت بازسازی خانه موارد بالا می باشد.

باز سازی کلاسیک خانه


فضا های مورد بازسازی خانه در سبک مدرن

فضا های مورد بازسازی خانه در سبک مدرن

سوالی که ممکن است برای بسیاری از کسانی که میخواهند خانه را بازسازی کنند به وجود بیاید این است که چه بخش هایی از خانه در بازسازی باید مورد توجه قرار بگیرند. در سبک مدرن برخی فضا ملزم به تغییر هستند چرا که سبک مدرن شرایط خاص خود را می پذیرد و اگر می خواهیم که بر اساس سبک مدرن این بازسازی را انجام دهیم باید ضوابط و قوانین آن را رعایت کنیم.

در بحث بازسازی فضای داخلی به سبک مدرن 4 بخش مهم وجود دارد که حتما  می بایست در زمان بازسازی آن بخش ها هم مانند سایر بخش ها مورد بازسازی قرار بگیرند که شامل؛ اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپز خانه و سرویس های بهداشتی می باشد. حال باهم توضحیات این بخش ها مطالعه کنیم:


اتاق نشیمن

در سبک مدرن همیشه یک اتاق با عنوان نشیمن در نظر گرفته می شود. در این سبک  اتاق نشیمن کانون توجه خوانده می شود. اتاق نشیمن در سبک مدرن روشنایی خود را با نورپردازی با استفاده از نور های مخفی و هالوژن ها تامین می کند. وجود گل های خاص و همچنین گل هایی که نیاز به نور زیادی دارند نیز می توانند در این سبک مورد استفاده قرار بگیرند.


اتاق خواب

اتاق خواب

بخش بعدی اتاق خواب می باشد. اتاق خواب ها در سبک مدرن فضایی آرامش بخش می باشند. همان طور که گفته شد در سبک مدرن استفاده مناسب از فضا حرف اول را می زند. در اتاق خواب ها از تخت های تاشو استفاده می شود یا رنگی که برای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد خنثی و آرامش بخش مثل سفید، آبی آسمانی استفاده می شود. کف پوش ها نیز یا از چوب یا طرح چوب ساخته می شود  دیوار پوش ها نیز ساده باید باشند.


آشپزخانه

می توان گفت آشپز خانه بخش بسیار مهم در سبک مدرن به شمار می رود. مدرنیزه شدن در آشپز خانه مساوی است با کابینت ها. یعنی کابینت ها بیشترین تغییر و تاثیر در طراحی مدرن . بازسازی مدرن آشپز  خانه دارد.  کابینت ها باید از رنگ روشن و معمولا از چوب باشند.

در آشپز  خانه های مدرن اپن دیگر جایی ندارد و وجود جزیره ها بسیار شکیل تر می باشد. نکته بعدی در آشپزخانه توجه به خلوت بودن می باشد. باید به گونه ای طراحی شود که ساده ترین و خلوت ترین آشپز خانه را داشته باشید. در خصوص لوستر های روی جزیره در سبک مدرن هم خود شما بیشتر آگاهی دارید.


سرویس بهداشتیسرویس بهداشتی

در بازسازی مدرن سرویس بهداشتی، سنگ دستشور با توالت در یک مکان قرار می گیرد. استفاده از رنگ های خنثی مخصوصا سفید و کرم و طوسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین شیرآلات فضای سرویس بهداشتی به صورت توکار می باشد.


سخن پایان

گروه معماری دژار از بزرگ ترین تیم های طراحی معماری در ایران می باشد که مفتخر به رزومه و تجارب بالای خود در این حوضه می باشد. اگر قصد باز سازی خانه با سبک مدرن یا هر سبک دیگری دارید و اصلا نمی دانید که باید چه کاری انجام دهید و یا به دنبال طراحان جرفه ای و ایده پرداز در حوضه طراحی معماری می گردید می توانید با مشاورین مجموعه دژار تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید که گرفتن مشاوره از متخصصین مجموعه کاملا رایگان می باشد و همچنین اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در حوضه معماری ویلا، ساختمان اداری و … هستید می توانید با مراجعه به بخش مقالات سایت اطلاعات بیشتر کسب کنید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]