همانطور که در بخش قبلی ، درباره بازسازی و نوسازی ساختمان های مخلتف صحبت کردیم ، در این بخش بازسازی ساختمان اداری را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار میدهیم.

همانطور که میدانید بازدهی و عملکرد کارکنان و کارمندان یک مجموعه ، تاثیر بسزایی در درآمد و کیفیت کار ارائه شده شرکت ها دارد . از راه های مورد تائید روانشناسان ، محیط کاری است که طبق اصول جهانی طراحی و اجرا شده است . به همین علت یکی از کم هزینه ترین راهکارها برای داشتن اداره و محیط کاری حرفه ای ، بازسازی ساختمان اداری است .

چرا بازسازی دفاتر و ادارات مهم است؟

محیط های اداری به دلیل آنکه به نوعی خانه دوم کارکنان مجموعه میباشد نقش اساسی در رفتار ها و بازدهی آنها دارد .در واقع طراحی مناسب و اصولی ادارات در ارتقا روحیه همکاری ، خلاقیت ، کارایی کارکنان تاثیر بسیار بالایی دارد. به همین علت توجه به طراحی بروز شرکت ها بسیار مهم است . بازسازی ساختمان های اداری نیز بدلیل دلایل متفاوتی میتواند انجام پذیرد.از اصلی ترین دلایل شروع میتوان به فرسودگی بافت ساختمان اداری و نیاز به نوسازی ساختمان اداری اشاره داشت .

اکثر کارفرمایان حرفه ای و موفق به این موضوع پی برده اند تا با بازسازی ساختمان اداری ، راندمان و کیفیت کارکنان خود را بالا برده تا شرکت موفقی در زمینه کاری خود داشته باشند.

با چه روش هایی میتوان بازسازی ساختمان اداری را انجام داد؟

به صورت کلی بازسازی و نوسازی ساختمان به 2 صورت انجام میگیرد :

در حالت اول ، تنها ساختمان نیاز به تغییرات و تعمیرات جزئی دارد.در واقع با توجه به خواست کارفرما و بودجه مورد نظر ، بازسازی جزئی صورت میگیرد و در صورت نیاز با تعمیرات لوله کشی ها ، تغییر دکوراسیون داخلی فضای اداری صورت میگیرد و نیازی به تعطیل کردن اداره نمی باشد.

در حالت دوم ، بازسازی به صورت کامل صورت میگیرد، در واقع در این حالت به آن تخریب و بازسازی ساختمان اداری میگوئیم .در این نوع بازسازی فضای داخلی اداره به صورت کامل تخریب و سیستم های لوله کشی و داخلی و کلیه زیرساخت های ساختمان بر اساس طراحی از قبل صورت گرفته ، بازسازی میشود.

بازسازی و دکوراسیون داخلی دفتر

چگونه اصولی بازسازی ساختمان اداری را شروع کنیم ؟

در ابتدا لازم است طی جلسه مشاوره ای با کارفرما محترم ، ابعاد پروژه بازسازی به صورت کامل بررسی شود تا نوع بازسازی و همچنین طراحی داخلی مجموعه به صورت سه بعدی ارائه شود تا در صورت تائید کارفرما پروژه تخریب و بازسازی شروع شود.

همچنین نیاز است تا قبل از شروع بازسازی و نوسازی ، هزینه بازسازی ساختمان اداری به صورت تخمینی توسط شرکت بازسازی ساختمان برآورد شود تا بر اساس آن کارفرما ببیند چقدر از ایده های مورد نظر قابل انجام است .

مراحل نوسازی دفتر و ادارات به صورت کلی

پس از برآورد هزینه بازسازی ساختمان اداری و بستگی به نوع بازسازی ساختمان ، ابتدا باید از سیم کشی ها و سیستم لوله کشی شروع کرد و در صورت نیاز اگر این سیستم ها فرسوده شده باشند نیاز است تا آنها را تعویض نمائیم .

سپس از کف ساختمان اداری شروع میکنیم . در این مرحله بسته به نیاز کارفرما و محیط کار ، میتوان کف پوش ها و یا سرامیک ها را بدون تخریب سطح قبلی روی آنها نصب کرد.

در مرحله بعدی بازسازی دیوارهای ساختمان قدیمی مهم است . بازسازی دیوار مرحله حساسی است و باید تیم اجرایی بازسازی حتما طبق نقشه اصلی ساختمان دیوار ها را بازسازی نمیند چرا که دیوار حمال باید طبق نقشه مشخص شود تا تخریب نگردد.

مراحل اجرای گچکاری ، طراحی سقف کاذب و نوسازی کلی فضای اداری نیز مراحل بعدی انجام پروژه است.

قبل و بعد بازسازی اداری

دکوراسیون داخلی و رنگ ها در ساختمان اداری

اصلی ترین بخش بازسازی ساختمان اداری ، مربوط به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی فضا است .  زمینه ی فعالیت اداره و سازمان در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است .

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی ادارات نیز بسیار مهم است چرا که انتخاب رنگ صحیح میتواند در روح کارکنان تاثیرگذار باشد .

رنگ های سرد مانند  آبی، سبز در محیط ادارات زیاد مورد استفاده قرار بگیرد . با اینکه رنگ آبی رنگی آرامش بخش است اما در بخش های خاصی در فضای دفاتر باید مورد استفاده قرار بگیرد.

رنگ های خنثی مانند سفید ، بسیار مورد استفاده قرار میگیرد ولی باید بدانید که این رنگ در طولانی مدت باعث خستگی کارمندان شما میشود . اما از مزین های رنگ های خنثی میتوان به راحت ترکیب شدن با رنگ وسایل دکوراسیون داخلی است.

رنگ سفید در بازسازی داخلی دفتر کار

ایجاد فضای سبز در دکوراسیون اداری

این یکی از عجیب ترین نکات مربوط به بازسازی ساختمان اداری میباشد ، اما همچنین یکی از مفیدترین موارد است. استفاده از فضای سبز در طراحی داخلی دفتر کار بسیار مفید است.

برای کارکنان تازه وارد ، استفاده از گیاهان باعث جذابیت بیشتر فضا می شود. آنها همچنین به تمیز کردن هوا و کاهش سطح صدا کمک می کنند. اما بیشترین مزایا از تأثیراتی است که گیاهان بر کارمندان شما خواهند گذاشت.

تحقیقات علمی نشان می دهد که وجود گیاهان در محل کار باعث کاهش استرس ، اضطراب ، افسردگی و خستگی می شود. وجود گیاهان همچنین باعث افزایش بهره وری کارمندان ، افزایش خلاقیت و کاهش میزان غیبت می شود.

به خاطر داشته باشید که همه گیاهان در یک محیط اداری رشد نخواهند کرد. در نظر بگیرید که گیاهان به طور منظم به چه میزان نور و آب دسترسی خواهند داشت و متناسب با آن انتخاب می کنند. برخی از گیاهان محبوب اداری شامل نیلوفرهای صلح ، گیاهان لاستیکی ، ساکولنت ها ، انجیر برگ کمانچه و نگین های زنگبار است.

استفاده از گلدان ها و گل های طبیعی در طراحی و بازسازی دفتر به صورت مدرن بسیار مورد استفاده قرار میگیرد چرا که در بازسازی ساختمان اداری ، باعث ایجاد فضای سبز و روحیه مثبت در کارکنان میشود.

فضای سبز در بازسازی دکوراسیون فضای اداری

جمع بندی

توصیه ما این است که با توجه به تخصصی بودن این بحث ، صفر تا 100 بازسازی ساختمان اداری و دفتر کاری خود را به تیم بازسازی و دکوراسیون داخلی دژار بسپارید تا بدون نگرانی ، تمامی کار های مورد نیاز را برای بهتر شدن محیط کاری شما انجام دهند.

برای کمک بیشتر در زمینه برنامه ریزی ، برآورد هزینه و سایر عوامل مرتبط با بازسازی فضای اداری و بازسازی ساختمان های قدیمی ، با شرکت بازسازی دژار تماس بگیرید.

پیمانکاران مجرب دژار به کارفرما کمک می کنند تا خود را برای پروژه های ساختمانی آماده کند. برای شروع پروژه بازسازی فضای اداری ، با شماره 021-26412074 بگیرید یا از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.