توضیحات

یک زوج جوان از تهران به یک آپارتمان بزرگتر و ساکت تر در نیاوران نقل مکان کردند و از تیم طراحی داخلی دژار برای برنامه ریزی و طراحی خانه جدید خود دعوت کردند. متراژ آپارتمان 135 متر مربع است و شامل یک اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، اتاق ناهار خوری ، بالکن ، 3 اتاق ، 2 حمام ، انبار و یک اتاق کوچک برای گربه ها است. قبل از شروع بازسازی و طراحی داخلی آپارتمان به دو واحد تقسیم شده بود – یک آپارتمان بزرگ و یک واحد کوچک جداگانه -. این ساختمان قدیمی از دهه 70 ساخته شده بود و آپارتمان قبلاً هرگز بازسازی نشده بود. کارفرما رویای یک آپارتمان بزرگ و پر از نور را داشتند که پاسخی دقیق به نیازهای روزانه آنها بدهد. این ایده ها و پیشنهادات کارفرما ، تیم طراحی را به ایجاد یک طراحی داخلی مدرن و مینیمالیستی بود که زیبایی و عملکرد را به خوبی به تصویر میکشد.

تقریباً تمام دیوارهای داخلی به غیر از ستون های اصلی و دو دیوار در اتاق در نوسازی تخریب شد. ما آشپزخانه و انباری را که واحد جداگانه بود تنظیم کردیم ، بنابراین آشپزخانه را به بخشی از فضای روشن و باز زندگی تبدیل کردیم.

در طراحی داخلی خانه 501 ، اتاق بازی بچه ها در جایی طراحی شده بود كه آشپزخانه قدیمی بود و تمام دیوارهای آن به جز یك ستون پشتیبانی تخریب شد. به منظور ایجاد یک بالکن داخلی ، از برآمدگی در کانتورهای خارجی ساختمان استفاده کردیم و بالکن را طراحی کردیم که توسط پنجره های بزرگ داخلی از خانه جدا شده است. راهرو اصلی که قبلا باریک بود بزرگتر شد و اتاق اصلی با دو کمد موازی که به حمام مجاور متصل شده بودند ، دوباره طراحی شد. کلیه حمام ها مستر و اتاق ها در همان جانمایی حمام های قدیمی دوباره به سبکی جدید طراحی و اجرا شدند.

ما کفپوش ، دیوار پوش ، تجهیزات بهداشتی ، سیستم های الکتریکی ، لوله کشی و تهویه مطبوع ، درهای داخلی و ورودی ، پنجره ها ، روشنایی ، مبلمان و … را در سرتاسر آپارتمان نوسازی و جایگزین کرده ایم. ما از ابتدا طراحی دکوراسیون داخلی خانه 501 را به براساس ایده ها و خواست کارفرما طراحی کردیم و دیدگاه مشترکی ایجاد کردیم که ما را در طراحی آپارتمان راهنمایی کند. درب ورودی به راهروی ایجاد شده از مبلمان چند منظوره استفاده کردیم. مبلمان ، سالن ورودی را از فضای نشیمن جدا می کند و اجازه می دهد از این طریق بخش خصوصی اتاق ها حفظ شود . پشت مبلمان به عنوان کمد کت و کیف عمل می کند.

برای ما ، طراحی داخلی براساس یک سبک طراحی منسجم و محکم مهم بود ، بنابراین ما یک پالت رنگ جذاب و مدرن و متریال را تعریف کردیم که در موارد رنگ آمیزی ، نور و مبلمان تکرار شود: چوب افرا ، روکش های چوبی سفید و سیاه با رنگ لمس های آبی ، طلایی و قرمز.

طراحی آشپزخانه به گونه ای است که امکان تماس چشمی با کل اتاق نشیمن و اتاق بازی را فراهم می کند ، با یک پیشخوان که توسط یک قاب چوبی احاطه شده است.

 ترکیبی جالب و چشمگیر از متریال لوکس و محکم ، طراحی داخلی جذابی را بوجود آورده است.

  • طراحی داخلی خانه مدرن 501