توضیحات

در ابتدا ، این یک ویلا با بنایی 30 ساله در شمال ایران بود ، کارفرما بازنشسته شده بود و می خواست ویلای خود را بازسازی و نوسازی کند تا بهتر از همیشه باشد. محیط خانه کاملا قدیمی بود.

کارفرما قصد داشت سبک زندگی خود را تغییر داده و آخر هفته های خود را با آرامش سپری کند ، ما در طراحی و بازسازی ساختمان ویلا به حریم خصوصی بیشتری نیاز داریم ،از مشکلات بازسازی خانه ، میتوان خواست کارفرما به حفظ سبک سنتی منطقه در نوسازی ویلا خود اشاره داشت، این نکته در طراحی داخلی و طراحی نما به خوبی در معماری آن منعکس شد.

سبک اصلی طراحی دکوراسیون داخلی این خانه بوسیله چوب و کلبه های چوبی الهام گرفته شد و ساختار اصلی ساختمان هنوز هم خوب بود در نتیجه بنا خانه بصورت کامل تخریب نشد . با تعیین منطقه بندی بازسازی ، طراحی ویلا برای داشتن یک بنا نوسازی شده و سنتی جدید تحت محدودیت های ساختار اصلی  شروع کرد .

در بازسازی و نوسازی ساختمان با تغییر سبک درب پارکینگ ، عرض بیشتری برای ورود بوجود آمد تا ماشین ها براحتی از آن عبور کنند . درب اصلی 4 متری به عرض 6 متر گسترش یافته و به صورت یک ریل کشویی اتوماتیک برای حرکت به انحنای نرده طراحی شد . همچنین فضای جای پارک از 2 ماشین به 4 ماشین افزایش یافت.

در طراحی داخلی خانه ، هنگام ورود به خانه ، با یک اتاق نشیمن روبرو می شوید که در اصل یک سقف شیروانی یک طبقه بود ، ما سقف را به طبقه دوم باز کردیم تا سقف بلند ایجاد شود . نفوذ نور ثابت بالا برای دریافت نور در طول روز باعث می شود فضای اتاق نشیمن خصوصی تر ، اما شفاف تر و روشن تر از قبل باشد در نتیجه نتایج چشمگیر بود.

در تخریب و بازسازی سالن اصلی خانه ، ما تصمیم گرفتیم که این منطقه یک منطقه چند منظوره برای استفاده باشد ، یک در کشویی در کنار برای این محیط تعریف کردیم که نزدیک سالن ناهارخوری است ، همچنین این سالن به یک بالکن چوبی متصل است تا اعضای خانواده بتوانند از آرامش این محیط لذت کافی را ببرند. برنامه ریزی دکوراسیون داخلی و نوسازی در طبقه 2 ، در زیر فضای پله ها ، قفسه های کتاب ایجاد کردیم.

  • بازسازی ساختمان خانه 77
  • طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب
  • بازسازی و طراحی داخلی خانه